

sleva
Kniha:
Uzel pro štěstí
Autor:
Vlastislav Ringel

Nakladatelství: | » Mare-Czech |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2016 |
Počet stran: | 185 |
Rozměr: | 18 x 22 cm |
Úprava: | ilustrace (převážně barevné) |
Vydání: | Vyd. 1. |
Spolupracovali: | fotografie Jaroslav Micka ... et al. |
Skupina třídění: | Kresba. Umělecká řemesla |
Jazyk: | česky |
Vazba: | kniha, vázaná vazba |
Datum vydání: | 19.10.2016 |
Nakladatelské údaje: | Praha, Mare-Czech, Viking-RTV, 2005 |
ISBN: | 8086930009 |
EAN: | 9788086930008 |
Ukázka: | » zobrazit ukázku |
Poetický text je bohatě prokládán popisy uzlování z hlediska užitých materiálů, s použitím speciálních pomůcek a k různým, i dekorativním, účelům. Text doprovázejí názorné fotografie výsledných artefaktů i kresby pracovního postupu uzlování. Vyprávění "mořského vlka" o lodích, mořích a především umění splétání uzlů - jak jinak, než námořnických.
Kniha která stírá rozdíl mezi námořnickým uzlem a drháním jistě osloví jak kluky, tak holky, a to bez rozdílu věku. Autor - skutečný "mořský vlk", splétající uzly profesionálně - v úvodu píše:
...Všiml jsem si, že lidé kteří za mnou přicházejí do provaznické dílny, mají pěkný vztah k lanům a jsou uzlováním nadšeni. Líbí se jim prostředí, atmosféra dílny, ale i zvláštní vůně, kterou je cítit len, juta, konopí, sisal. Rádi si povídají o uzlech a vidím, že jim je v tom mém uzavřeném světě lan příjemně. Je možné, že zde nacházejí recept na pousmání, neboť odcházejí v dobré náladě. Ano, to uzlování a práce s lany člověka velice uklidňuje. Někdo chce ukázat uzel, jiný jak se zaplétá oko, jak se dělají fendry. A proč prý vlastně nenapíši nějakou knížku o uzlování. Nejsem spisovatel, ani jsem nikdy takové ambice neměl. A pak najednou přišel malý kluk a chtěl ukázat jeden uzel. Jindy zase přišla dívenka a chtěla poradit, jak z provázků vyrobit ozdobné knoflíky.
Tak asi začala vznikat tato malá knížka. Pro radost těm, kteří mají v sobě tvořivého ducha, pro kluky s touhou mořeplavců, pro holky jež se chtějí líbit, i pro dospělé, kteří zde nacházejí další svět lidských dovedností.
Katalog předmětový > V > Vázání a uzlování
Naučná literatura > Hobby > Dům, byt, zahrada > Dekorační předměty
Katalog vybraných autorů > R > Ringel – Vlastislav Ringel
Katalog nakladatelství > M > Mare-Czech
SLAVNÉ MELODIE
V LEHKÉ ÚPRAVĚ PRO KLAVÍR
»}
vybral a upravil Radim Linhart • vydalo G & W, Cheb
OBSAH 3. DÍLU
Amazing Grace ................................................................................... . . 4
Až rozkvetou lípy .....................................................................................6
Can’t Help Falling In Love .................................................................... 8
Cielito Lindo ............................................................................................10
Cikánka .................................................................................................. 12
Cizinec na pobřeží .................................................................................14
Dajána ......................................................................................................16
Děti z Pirea .............................................................................................. 20
Edelweiss .................................................................................................22
Hospůdko známá ...................................................................................24
Jožin z bažin ....................................................................7...................26
Love Story .................................................................................................28
Medvědi nevědí ........................................................................................30
Modrý sarafán ....................................................................................... 32
O sole mio .................................................................................................34
Padrino ......................................................................................................36
Pampelišky ...............................................................................................38
P á tá .............................................................................................................40
Písnička pro kočku ................................................................................42
Pomněnka .................................................................................................44
Rolničky ...................................................................................................46
Růžička ......................................................................................................48
Something Stupid ...................................................................................50
Split .......................................................................................................... 52
Stín k ated rál............................................................................................54
The Entertainer .....................................................................................56
Tichá noc ...................................................................................................58
Tři oříšky pro Popelku .........................................................................60
V Montgomery ....................................................................................... 62
Včera neděle byla ...................................................................................64