

Kniha:
Syn buvola
Autor:
Stanislav Havlíček
Podtitul: V Agoku s Lékaři bez hranic
Kniha teď bohužel není dostupná.
»hlídat dostupnost



Nakladatelství: | PASEKA |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2019 |
Počet stran: | 263 |
Rozměr: | 200 x 130 x 24 mm |
Úprava: | 16 nečíslovaných stran obrazových příloh: ilustrace |
Vydání: | Vydání první |
Skupina třídění: |
Česká próza Lékařské vědy. Lékařství |
Vazba: | Knihy - paperback |
Téma: | Lékaři bez hranic (sekulární humanitární nezisková organizace), Havlíček, Stanislav, 1973-, humanitární pomoc |
Datum vydání: | 6. 5. 2019 |
ISBN: | 978-80-7432-973-9 |
EAN: | 9788074329739 |
„Ne, vůbec to není akční ani adrenalinové. Nezachraňuji cizí životy přímou masáží srdce,“ říká lékárník Stanislav Havlíček o svém působení v nemocnici v Agoku.
I když se misi snaží zlehčovat, bez Standova bystrého úsudku a pečlivé práce by Lékaři bez hranic tolik lidských životů nezachránili. Rozvrhl zásobování agocké lékárny na devět měsíců dopředu, připravil správný protijed na hadí uštknutí nebo namíchal tišící lék pro ošklivě popálenou holčičku. Nic ale nebylo tak těžké, jako když Tomáše Šebka učil pěstovat rajčata.
V jeho zápiscích se čtenář podívá i na Komorské ostrovy, po nichž Havlíček putoval během své povinné dovolené. To vše doprovází svérázný humor a kouzlo osobnosti, díky kterému si Havlíček vyzkoušel i roli kazatele v africkém kostele. Co bylo to nejhorší, s čím se během půlroku v Agoku musel vyrovnat, a proč ho v Jižním Súdánu přejmenovali na Syna buvola? (Wen Anyar)
Komory