

sleva
Kniha:
Sémiotické primitivy v konstrukci gramatik
Autor:
Dan Faltýnek
Podtitul: Testování gramatických popisů jazyka a DNA

Nakladatelství: | » UP OLOMOUC |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2013 |
Počet stran: | 169 |
Rozměr: | 24 cm |
Vydání: | 1. vyd. |
Skupina třídění: | Lingvistika. Jazyky |
Jazyk: | česky |
Vazba: | kniha, brožovaná vazba |
Datum vydání: | 24.04.2013 |
Nakladatelské údaje: | Olomouc, Univerzita Palackého v Olomouci, 2011 |
ISBN: | 9788024434230 |
EAN: | 9788024434230 |
Ukázka: | » zobrazit ukázku |
Kritická metoda v náhledu na gramatický popis, jejímž jádrem je koncept sémiotického primitivu. Základní uvedení do problematiky analogie jazyka a DNA.
Život jako znakový proces je tématem této knihy,která na svých stránkách propojuje poznatky z lingvistiky a přírodních věd. Kniha nabízí uvedení do problematiky analogie jazyka a DNA a ukazuje vývoj tohoto vědeckého diskurzu.Znakový proces je zde vnímán v širokém slova smyslu,je v něm zahrnuta řečová činnost,tvorba proteinů v buňce i mnoho neužívaných,ale myslitelných a možných způsobů komunikace a znakových jednání,což přináší prostor pro zavedení základních vlastností znakového procesu - sémiotických primitivů.Velká pozornost je věnována současným znakovým popisům živého - DNA,proteinů apod.,což je analogicky doplněno o definici pádu češtiny a reflexi segmentačních postupů matematické lingvistiky.Kniha je určena pro odbornou veřejnost i laiky se zájmem o oblast biosémiotiky a lingvistiky. (testování gramatických popisů jazyka a DNA)
Katalog předmětový > L > Lingvistika
Katalog předmětový > D > DNA (nukleová kyselina)
Naučná literatura > Přírodní vědy > Biologie > Biologie
Katalog předmětový > B > Biosémiotika
Naučná literatura > Jazyky > Mluvnice
Naučná literatura > Učebnice
Katalog vybraných autorů > F > Faltýnek – Dan Faltýnek
Katalog nakladatelství > U > UP OLOMOUC

Faltýnek, Dan; Feřtek, Tomáš; Marcelli, Miroslav; Mikeš, Stanislav; Petříček, Miroslav; Slováková, Andrea; Větrovcová, Marie; Vybíral, Zbyněk
Cena: 168 Kč
SLAVNÉ MELODIE
V LEHKÉ ÚPRAVĚ PRO KLAVÍR
»}
vybral a upravil Radim Linhart • vydalo G & W, Cheb
OBSAH 3. DÍLU
Amazing Grace ................................................................................... . . 4
Až rozkvetou lípy .....................................................................................6
Can’t Help Falling In Love .................................................................... 8
Cielito Lindo ............................................................................................10
Cikánka .................................................................................................. 12
Cizinec na pobřeží .................................................................................14
Dajána ......................................................................................................16
Děti z Pirea .............................................................................................. 20
Edelweiss .................................................................................................22
Hospůdko známá ...................................................................................24
Jožin z bažin ....................................................................7...................26
Love Story .................................................................................................28
Medvědi nevědí ........................................................................................30
Modrý sarafán ....................................................................................... 32
O sole mio .................................................................................................34
Padrino ......................................................................................................36
Pampelišky ...............................................................................................38
P á tá .............................................................................................................40
Písnička pro kočku ................................................................................42
Pomněnka .................................................................................................44
Rolničky ...................................................................................................46
Růžička ......................................................................................................48
Something Stupid ...................................................................................50
Split .......................................................................................................... 52
Stín k ated rál............................................................................................54
The Entertainer .....................................................................................56
Tichá noc ...................................................................................................58
Tři oříšky pro Popelku .........................................................................60
V Montgomery ....................................................................................... 62
Včera neděle byla ...................................................................................64