

sleva
Kniha:
S Komenským do komiksu
Autor:
Klára Smolíková
Podtitul: Únikovka s Amosem

Nakladatelství: | » PORTÁL |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2020 |
Počet stran: | 110 |
Rozměr: | 340,0x246,0x15,0 mm |
Úprava: | ilustrace (převážně barevné) |
Vydání: | Vydání první |
Spolupracovali: | ilustrace Lukáš Fibrich |
Skupina třídění: |
Biografie Literatura pro děti a mládež (naučná) |
Hmotnost: | 0,986kg |
Jazyk: | česky |
Vazba: | Pevná bez přebalu lesklá |
Umístění v žebříčku: | 134. nejprodávanější kniha za poslední měsíc |
Datum vydání: | 202011 |
ISBN: | 978-80-262-1656-8 |
EAN: | 9788026216568 |
Na únikovou hru se Filipa těšila. Vybrala si ji na oslavu narozenin a ten nápad spolužáky nadchnul. Dokonce i Vavřinec, řečený Vávra, pozvání přijal. Nejsou ve třídě kdovíjaká parta. Ani učitelé u nich neučí rádi.
Filipa předem nezkoumala, proč se hra jmenuje „Cesta z labyrintu“. Vlastně jí bylo jedno, jakou únikovku si zahrají, pro všechny to byla premiéra. Dostat se z lodní kajuty ještě šlo, ale další místnosti jsou těžší a těžší, a ne každá nápověda jim pomáhá. Hráči mají podezření, že se hra chová jako živá. Nebo se do ní tak zabrali?
Postupně parta zjišťuje, že kromě nalezení klíčů se jim s každou místností otevírají průhledy do života podivného muže v černém, který snad nikdy nespí a neustále má hlavu plnou plánů. Největší hádankou, jejíž rozluštění je klíčem k cestě ven, je totiž sám Jan Amos Komenský. Uniknou z jeho labyrintu?
Příběh Filipy a jejích spolužáků se odehrává během jediného dne stráveného únikovou hrou. Pátrání v jednotlivých místnostech však není završeno jen vyřešením hádanky a nalezením klíče, ale také komiksovým příběhem ze života Jana Amose Komenského.
(únikovka s Amosem)Pedagogové – Česko – 17. století
Křesťanští filozofové – Česko – 17. století
Evangeličtí teologové – Česko – 17. století