

sleva
Kniha:
Procvičujeme i/y
Autor:
Miluše Jirušková

Nakladatelství: | » EDIKA |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2019 |
Počet stran: | 128 |
Rozměr: | 170 x 243 mm |
Úprava: | barevné ilustrace |
Vydání: | 1. vydání |
Spolupracovali: | ilustrace: Aleš Čuma |
Skupina třídění: |
Čeština Učební osnovy. Vyučovací předměty. Učebnice |
Vazba: | publikace vázané spirálou |
Datum vydání: | 12. 9. 2019 |
ISBN: | 9788026614593 |
EAN: | 9788026614593 |
Publikace, kterou držíte v rukou, je určena těm, kteří v české gramatice tápou a mají obtíže zejména při doplňování a určování samohlásek i/y. Shrnuje metody a rady, které autorka dlouhá leta používala při výuce, kdy bylo potřeba postupovat stručně, přehledně, zkráceně a zjednodušeně. Snaží se tuto záludnou a pro některé těžce pochopitelnou gramatickou látku objasnit pomocí netypických postupů, odlišných od klasické výuky a běžných doporučení.
V knize se seznámíte s metodou barevného třídění souhlásek, která pomůže pochopit princip správného doplňování a určování písmen i/y ve vyjmenovaných slovech, v podstatných a přídavných jménech i ve slovesech.
Psaní vyjmenovaných sloves je věnována samostatná kapitola, která mimo jiné obsahuje názorné ilustrace. Obrázky zde fungují jako mnemotechnické pomůcky, díky kterým si daná vyjmenovaná slova snáze zapamatujete a následně vybavíte.
Titul je určen především pro žáky I. stupně, vyjma prvňáčků, kteří dané učivo ještě neprobírají. Žáci druhých tříd by měli pracovat zatím jen s úvodními kapitolami a zbytek učiva by si měli ponechat do dalších ročníků. Publikaci však mohou používat i žáci II. stupně, kteří s určováním a doplňováním i/y mají dlouhotrvající potíže. Autorka doporučuje projít celou publikaci od začátku, protože jednotlivé kroky výukových postupů na sebe navazují