
sleva
Kniha:
Přelom
Autor:
Ilona Švihlíková
Podtitul: Od velké recese k velké transformaci

![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
celkové hodnocení |
5 hodnocení + 1 recenze | |
|
Nakladatelství: | » Inaque.sk |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2015 |
Počet stran: | 277 |
Rozměr: | 24 cm |
Úprava: | ilustrace |
Vydání: | Prvé vydanie |
Skupina třídění: | 330.5+338 - Národní hospodářství a hospodářská politika |
Jazyk: | česky |
Vazba: | kniha, brožovaná vazba |
Datum vydání: | 09.01.2015 |
ISBN: | 9788089737062 |
EAN: | 9788089737062 |
Autorka pokračuje v kritickém náhledu překonávajícím omezené mantinely mainstreamové ekonomické i politické vědy, a to s využitím systémového přístupu a teorie chaosu. Mnohostranné vlivy globalizace na krize (nejen) ekonomické mapovala její úspěšná publikace Globalizace & krize. Kniha Přelom předkládá další argumenty i náměty k přemýšlení ohledně podstaty a fungování systému neoliberálního kapitalismu a jeho zostřujících se globálních rozporů. Bude pokračovat naplňování „Černého scénáře“, nebo se vývoj obrátí směrem k vizi „Velké transformace“? Ilona Švihlíková uvažuje o soudobé globální krizové kapitalistické realitě jako o skutečně přelomové době, kdy se nebývale vyhrocují nerovnoměrnosti, asymetrie i nespravedlnosti.
Ilona Švihlíková uvažuje o soudobé globální krizové kapitalistické realitě jako o skutečně přelomové době, kdy se nebývale vyhrocují nerovnoměrnosti, asymetrie i nespravedlnosti. Autorka pokračuje v kritickém náhledu překonávajícím omezené mantinely mainstreamové ekonomické i politické vědy, a to s využitím systémového přístupu a teorie chaosu. Mnohostranné vlivy globalizace na krize (nejen) ekonomické mapovala její úspěšná publikace Globalizace & krize.
Kniha Přelom předkládá další argumenty i náměty k přemýšlení ohledně podstaty a fungování systému neoliberálního kapitalismu a jeho zostřujících se globálních rozporů. Bude pokračovat naplňování "Černého scénáře", nebo se vývoj obrátí směrem k vizi "Velké transformace"?
Kniha čtivá, fundovaná, přemýšlivá, potřebná, ale i provokativní.
Málokdo je dnes ochoten zpochybnit fakt, že žijeme ve vysoce dynamickém a nestabilním světě. Zkušenost několika posledních let a desetiletí ukazuje, že tradiční recepty a přístupy selhávají, nebo? nevedou k očekávané stabilitě. Je stále zjevnější, že potřebujeme nové přístupy, které by lépe odrážely komplikovanost existujícího světa. Tato kniha je pokusem nově pohlédnout na problémy, ukázat jejich možnou logiku a řešení. Přestože nemusíme souhlasit se všemi závěry či s hodnoceními jednotlivých událostí, jak je předkládá autorka, kniha je nesporně inspirující a otvírá prostor pro další diskuzi. (od velké recese k velké transformaci)
Naučná literatura > Ekonomie, obchod, finance > Hospodářská krize
Katalog předmětový > H > Hospodářská recese
Naučná literatura > Ekonomie, obchod, finance > Ekonomická transformace
Katalog vybraných autorů > Š > Švihlíková – Ilona Švihlíková
Katalog nakladatelství > I > Inaque.sk
neuvěřitelně kvalitní | Táňa | 2015-02-25 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Autorka začíná představením nástrojů, které použila pro analýzu stavu ekonomiky a cest, kterými jsme se do tohoto stavu dostali. Každé tvrzení je podloženo zdrojem, každý termín je postupně objasněn. Ta první část uvádí právě onen "jiný pohled" na příčiny a důsledky.
Druhá, ta inspirativní část, nastiňující možný vývoj, získává díky první části takovou sílu, že nutně musí vést k revizi vlastního postoje čtenáře. |
|||