
×

Kniha:
Nejen na pumpy jsou Sigmundi
Autor:
Pavel Lerch
Podtitul: Výbor vzpomínek na významné podnikatele
Vzpomínky rodinných příslušníků a spolupracovníků podniků, které Sigmundové založili v Lutíně, Anglii, ve Francii a v bývalé Jugoslávii.
... (celý popis)
Kniha teď bohužel není dostupná.
»hlídat dostupnost



Specifikace
Nakladatelství: | » Burian a Tichák |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2020 |
Počet stran: | 131 |
Rozměr: | 21 cm |
Úprava: | ilustrace, portréty, faksimile, 1 genealogická tabulka |
Vydání: | První vydání |
Skupina třídění: |
Řízení a správa podniku Biografie |
Jazyk: | česky |
Vazba: | kniha, brožovaná vazba |
Datum vydání: | 27.01.2020 |
ISBN: | 9788087274521 |
EAN: | 9788087274521 |
Popis / resumé
Vzpomínky rodinných příslušníků a spolupracovníků podniků, které Sigmundové založili v Lutíně, Anglii, ve Francii a v bývalé Jugoslávii.
Popis nakladatele
Vzpomínkové texty, dopisy a dokumenty o významné podnikatelské rodině, jež z malé dílny v malé hanácké obci Lutín vybudovala světoznámou továrnu na čerpací techniku. Její anglická pobočka se pod vedením Miroslava Sigmunda proslavila za druhé světové války, když pomáhala statisíci ručních pump chránit britská města před požáry při bombardování, vyráběla však také protiplynové filtry do bunkrů, kulomety nebo střelivo. Miroslavův bratr Jan, který zůstal v okupované vlasti, se stal obětí heydrichiády. (výbor vzpomínek na významné podnikatele)
Předmětná hesla
Sigmundové (rodina)
Podnikatelé – Česko – 19.-20. století
Podnikání – Česko – 19.-20. století
čerpací technika
čerpadla
Podnikatelé – Česko – 19.-20. století
Podnikání – Česko – 19.-20. století
čerpací technika
čerpadla
Kniha je zařazena v kategoriích