

sleva
Kniha:
Gender / Queer
Autor:
Maia Kobabe
Podtitul: Autobiografie

Nakladatelství: | » Centrala |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2021 |
Počet stran: | 240 |
Rozměr: | 21 cm |
Úprava: | barevné ilustrace |
Vydání: | Vydání první |
Spolupracovali: | překlad Barbora Doležalová |
Skupina třídění: |
Komiksy. Komiksové adaptace Biografie |
Jazyk: | česky |
Vazba: | kniha, brožovaná vazba |
Datum vydání: | 15.03.2021 |
ISBN: | 9788363892852 |
EAN: | 9788363892852 |
Maia Kobabe už v mládí zjišťuje, že je s ní něco jinak. Narozená jako dívka si nechce holit nohy, nesnáší prsa a menstruace je pro ní noční můrou... přitahují ji zvláštní androgynní rysy. Kreslené autobiografické vyprávění je pak určitou zpovědí a vzpomínáním na to, kdy si Maia uvědomil/a, že je queer nebinární asexuální osobou.
Autobiografický komiks ve své nejkrystaličtější podobě vznášející všechny nepříjemné a bolestné otázky po vlastní identitě. Maia Kobabe podrobně zachycuje smršť tápání, zmatení a frustrace, která ji*ho zasáhla s nástupem puberty.
Hledání odpovědí a jejich přijetí ji*mu trvalo dlouhá léta, než došel*a k závěru, že je queer nebinární asexuální osobou. Tohle není nové téma, naopak je staré jako lidstvo samo, ale teprve dnes se o něm učíme mluvit. Grafický román Gender / Queer vám pomůže, když ne jej pochopit, pak určitě mu rozumět. (autobiografie)