načítání...
menu
nákupní košík
Košík

je prázdný
a
b

Kniha: Encyklopedie českých právních dějin, V. svazek Pa-Právni - Karel Schelle; Jaromír Tauchen

Encyklopedie českých právních dějin, V. svazek Pa-Právni
-7%
sleva

Kniha: Encyklopedie českých právních dějin, V. svazek Pa-Právni
Autor: Karel Schelle; Jaromír Tauchen

Encyklopedii českých právních dějin vydává Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. v koedici s KEY Publishing s.r.o. Encyklopedie českých právních dějin je zcela unikátní ... (celý popis)
Titul doručujeme za 4 pracovní dny
Vaše cena s DPH:  1 490 Kč 1 386
+
-
rozbalKdy zboží dostanu
46,2
bo za nákup
rozbalVýhodné poštovné: 0Kč
rozbalOsobní odběr zdarma

hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%   celkové hodnocení
0 hodnocení + 0 recenzí

Specifikace
Nakladatelství: » Key publishing
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2017
Počet stran: 935
Rozměr: 176x250
Úprava: svazků
Vydání: Vydání: první
Skupina třídění: Právo
Jazyk: česky
Datum vydání: 20.02.2017
ISBN: 978-80-7418-265-5
EAN: 9788073806385
Ukázka: » zobrazit ukázku
Popis

Encyklopedii českých právních dějin vydává Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. v koedici s KEY Publishing s.r.o. Encyklopedie českých právních dějin je zcela unikátní projekt skupiny právních historiků soustředěných v právněhistorické společnosti The European Society for History of Law založené v roce 2009 v Brně. Ve spolupráci s předními právněhistorickými pracovišti v ČR a SR a řadou historických pracovišť, vědeckých ústavů, archivů, muzeí, ale i odborníků z praxe se podařilo vytvořit několikasetčlenný kolektiv autorů z České republiky a Slovenské republiky, ale i z Rakouska, Maďarska, Polska, Německa a dalších evropských států. Výsledkem jejich několikaleté práce je mnohosvazková encyklopedie sumarizující všechny důležité poznatky z historie státu a práva na území České republiky. Encyklopedie českých právních dějin je strukturována do několika částí. Kromě vstupních úvodních studií osvětlujících vznik a podstatu práva, vztah státu a práva, periodizaci vývoje státu a práva na území dnešní České republiky a vývoj právní vědy, je stěžejní částí encyklopedie komplex obsahující věcná hesla. Samostatnou část encyklopedie tvoří několikasetčlenný soubor životopisů předních českých a československých právníků. Doplňky encyklopedie jsou přílohy a podrobný přehled právních dějin v datech. Jednotlivá hesla jsou doplněna podrobnou bibliografií a odkazy, provázanými s ostatními hesly. V. svazek Encyklopedie českých právních dějin tvoří abecedně uspořádaná věcná hesla v rozsahu Pa-Právni.

Předmětná hesla
Kniha je zařazena v kategoriích
Karel Schelle; Jaromír Tauchen - další tituly autora:
Základy ústavního práva - 5. vydání Základy ústavního práva
Stát a právo v době Metternichově Stát a právo v době Metternichově
Meziválečné Československo a Evropa Meziválečné Československo a Evropa
Velké dějiny zemí Koruny české - Stát -- Velké dějiny zemí Koruny české - Tematická řada Velké dějiny zemí Koruny české - Stát -- Velké dějiny zemí Koruny české
Trestné činy proti životu a zdraví včera a dnes Trestné činy proti životu a zdraví včera a dnes
Dějiny veřejné správy Dějiny veřejné správy
Velké dějiny zemí Koruny české - Právo -- Velké dějiny zemí Koruny české - Tematická řada Velké dějiny zemí Koruny české - Právo -- Velké dějiny zemí Koruny české
Encyklopedie českých právních dějin, XVI. svazek Správa veřejná - Suché Encyklopedie českých právních dějin, XVI. svazek Správa veřejná
 
Recenze a komentáře k titulu
Zatím žádné recenze.


Ukázka / obsah
Přepis ukázky

Obsah

Pactum mutuae successionis (1703).......................................................................................................................13

Jiří Mikulec

Padělky mincí a napodobeniny mincí.....................................................................................................................13

Tomáš Kre j čík

Pacht..........................................................................................................................................................................15

Jan Bajura

Pakt Briand-Kelloggův (1928)...................................................................................................................................21

Martin Skaloš Pakt o Společnosti národů (1919)...........................................................................................................................26

Martin Skaloš Pakt východní (Východní Locarno) (1934).............................................................................................................31

Martin Skaloš Palatin........................................................................................................................................................................40

Jan Škvrňák

Pamětní mince............................................................................................................................................................41

Tomáš Krejčík

Panování....................................................................................................................................................................43

Karolina Adamová Panovník (do roku 1848)....................................................................................................................................... 43

František Stellner Panovník (1848-1918)............................................................................................................................................. 45

Karel Schelle Panslavismus..............................................................................................................................................................46

František Stellner Papežská nunciatura v Praze...................................................................................................................................47

Václav Valeš

Paragraf a meč a váhy - dva symboly práva.........................................................................................................49

Jan Pinz

Parlament erfurtský (1850).......................................................................................................................................55

Radek Soběhart Parlamentarismus (1848-1918)...............................................................................................................................58

Karel Schelle

Parlamentarismus (1918-1938)...............................................................................................................................65

Karel Schelle Parlamentarismus (1945-1948)...............................................................................................................................80

Karel Schelle Parlamentarismus (1948-1989)...............................................................................................................................82

Karel Schelle


Parlamentarismus (od roku 1989)...........................................................................................................................87

Karel Schelle

Parlamentní stráž.....................................................................................................................................................94

Vlastislav Man

Pařížská mírová konference a Československo (1919)..........................................................................................95

Martin Šestauber

Pařížská mírová konference a Československo (1946)..........................................................................................99

Slavomír Michálek

Patent, amortizační zákon (1771).........................................................................................................................104

František Stellner

Patent berní a urbariální (1789)...........................................................................................................................105

František Stellner

Patent cechovní (1731)...........................................................................................................................................106

František Stellner

Patent cechovní (1739)...........................................................................................................................................107

František Stellner

Patent к dvorským deskám (1783).........................................................................................................................108

František Stellner

Patent konskripční (1777).......................................................................................................................................108

František Stellner

Patent konskripční a rekrutovací (1804)..............................................................................................................109

František Stellner

Patent, kterým byla vyhlášena mincovní kalada čili bankrot (1623)...............................................................110

Radek Soběhart

Patent, kterým byla zastavena ražba drobné znehodnocené mince (1623).....................................................112

Radek Soběhart

Patent manželský (1783).........................................................................................................................................115

Renata Veselá

Patent navigační (1777).........................................................................................................................................117

Ivan Jakubec

Patent o dani pozemkové a vyměření půdy (1817).............................................................................................118

Radek Soběhart

Patent o deskách zemských (1794)......................................................................................................................120

František Stellner

Patent o dědické posloupnosti (1786)..................................................................................................................121

František Stellner

Patent o matrikách (1784).................................................................................................................................... 122

František Stellner

Patent o reformě pozemkové daně a vyměření půdy (1785).............................................................................123

František Stellner

Patent o reformě středních škol (1775)............................................................................................................... 124

Magdaléna Sustová, Martina Pospíšilová

Patent o robotní reluici (1790)............................................................................................................................. 125

František Stellner

Patent o soupisu obyvatelstva (1753)....................................................................................................................126

František Stellner

Patent o sumárním přehledu nekatolíků (1651).................................................................................................127

František Stellner

Patent o svolání rozmnožené říšské rady mimořádnými členy (1860)............................................................127

Radek Soběhart

Patent o tabákovém monopolu (1784).................................................................................................................130

František Stellner

Patent o výdělečných spolcích (1852).................................................................................................................131

Radek Soběhart

Patent o výkupu z roboty (1798)......................................................................................................................... 132

František Stellner

Patent o vzniku první žirové banky v Rakousku (1703).....................................................................................133

Radek Soběhart


Patent o zrušení nevolnictví neboli člověčenství (1781)....................................................................................134

František Stellner

Patent o zrušení poddanství (1848).......................................................................................................................135

František Stellner

Patent o zrušení všech zbožných bratrstev (1783)..............................................................................................136

František Stellner

Patent organizující zemskou obranu (1808)........................................................................................................137

František Stellner

Patent osvobozovací (1742)...................................................................................................................................138

František Stellner

Patent označovaný jako „zákon proti zneužívání tiskú“ (1849)....................................................................... 139

Radek Soběhart

Patent protestantský (1861)...................................................................................................................................139

Jitka Jonová

Patent robotní (1680).............................................................................................................................................140

Veronika Steinová

Patent robotní (1775).............................................................................................................................................143

Veronika Steinová

Patent spolkový (1852)...........................................................................................................................................147

Radek Soběhart

Patent systemální (1748).........................................................................................................................................149

František Stellner

Patent systemální židovský (1797).........................................................................................................................150

František Stellner

Patent štolový pro Moravu (1749) a Čechy (1750)...............................................................................................150

Radek Soběhart

Patent tiskový (1852)...............................................................................................................................................151

Radek Soběhart

Patent toleranční (1781).........................................................................................................................................152

Jitka Jonová

Patent upravující poštovní spojení (1748).............................................................................................................153

František Stellner

Patent urbariální (1789)............................................................................................... 153

Veronika Steinová

Patent zakazující pod pokutami hazardní hry (1746)........................................................................................ 155

František Stellner

Patent zbrojní (1852)...............................................................................................................................................155

František Stellner

Patent železniční (1854).........................................................................................................................................156

Radek Soběhart

Patent, živnostenský řád (1859).............................................................................................................................157

František Stellner

Patentový zástupce.................................................................................................................................................159

Ilona Schelleová, Karel Schelle

Patentový úřad....................................................................................................................................................... 163

Karel Spindler

Patenty anenské (1913)...........................................................................................................................................165

Pavel Cibulka

Patenty kontribuční (systemální) (1748,1788).................................................................................................... 166

František Stellner

Patenty robotní (1717,1738).................................................................................................................................167

Veronika Steinová

Pán z lavic............................................................................................................................................................... 170

Karolina Adamová

Pečeť..........................................................................................................................................................................170

Karel Maráz

Penitenciaristika.....................................................................................................................................................172

Miloslav Jůzl


Fenologie.................................................................................................................................................................209

Miloslav Jůzl

Petice revolučního roku 1848................................................................................................................................ 213

Eduard Mikušek

Péče o děti a mládež.............................................................................................................................................. 218

Veronika Smolíková

Péče o mládež........................................................................................................................................................ 228

Miloslav Macela

Péče památková.................................................................................................................................................... 236

Eva Kebrlová

Péče pěstounská.................................................................................................................................................... 240

Veronika Smolíková

Péče řádného hospodáře (1863-1991)................................................................................................................265

Martin Pelikán

Péče řádného hospodáře (od roku 1991)..............................................................................................................267

Gabriel Achour

Pětileté hospodářské plány..................................................................................................................................272

Martin Skaloš

Písař zemský nejvyšší............................................................................................................................................285

Jiří Bílý

Písemné prameny к dějinám Velké Moravy........................................................................................................290

Daša Baňoňková, Radoslav Večerka

Platební prostředky (ceniny)................................................................................................................................294

Rudolf Píša

Platební prostředky (peníze)................................................................................................................................296

Lubomír Grúň

Plán Bruckův hospodářský pro střední Evropu..................................................................................................393

Radek Soběhart

Počátky ekonomické transformace (po roce 1989)..............................................................................................396

František Stellner

Poddanství.............................................................................................................................................................. 397

Jaroslav Cechura

Podkarpatská Rus v Československé republice (diskuse o jejím postavení 1919-1922)..................................401

Robert Pejša

Podkarpatská Rus (1919-1939)............................................................................................................................414

Markéta Dudová

Podkarpatská Rus (1945)......................................................................................................................................435

Martin Skaloš

Podkomoří..............................................................................................................................................................444

Jan Zelenka, Jakub Razím

Podkomoří králové................................................................................................................................................445

Jakub Razím

Podkomořský úřad................................................................................................................................................445

Jiří Bílý

Podnikatel..............................................................................................................................................................449

Michal Pospíšil

Pohraniční stráž....................................................................................................................................................451

Jaroslav Beneš

Pohraniční stráž (1948-1990)..............................................................................................................................455

Pavel Vaněk

Pohřebnictví..........................................................................................................................................................458

Tomáš Kotrlý

Poklad....................................................................................................................................................................472

Pavel Salák

Policejní akademie................................................................................................................................................476

Hana Bartošová

Policejní orgány (středověk)..................................................................................................................................480

Jaromír Slušný


Policie (do roku 1945).............................................................................................................................................495

Jaromír Slušný

Policie České republiky (od roku 1991)...............................................................................................................522

Jaromír Slušný

Policie obecní (městská) (do roku 1945)...............................................................................................................549

Eva Vetešníková

Policie obecní (od roku 1945).................................................................................................................................554

Vlastislav Man

Policie vojenská.....................................................................................................................................................559

Leopold Skoruša

Politické strany.......................................................................................................................................................571

Jan Pinz

Politika právní.......................................................................................................................................................584

Petr Osina

Politologie...............................................................................................................................................................585

Ladislav Křížkovský

Pomocná stráž Veřejné bezpečnosti.......................................................................................................................588

Vlastislav Man

Pomocné technické prapory...................................................................................................................................589

Jiří Bílek

Pomocné vědy historické.......................................................................................................................................596

Tomáš Krejčík

Popravčí kniha pánů z Rožmberka.......................................................................................................................597

Alica Křápková

Popraviště...............................................................................................................................................................598

Alica Křápková

Poprávce (krajský).................................................................................................................................................602

Jakub Razím

Portáši.....................................................................................................................................................................604

David Valášek

Poručenství nad sirotky (do roku 1811)................................................................................................................607

Pavla Slavíčková

Poručenství (opatrovnictví) (od roku 1811)........................................................................................................ 610

Renata Veselá

Posmrtné ražby.......................................................................................................................................................624

Tomáš Krejčík

Postrk.......................................................................................................................................................................625

Milan Hlavačka

Postupimská konference a Československo (1945)..............................................................................................629

Jaroslav Kučera

Poštovní známka.....................................................................................................................................................635

Tomáš Kavka

Potvrzení olomoucké (1510)...................................................................................................................................637

František Stellner

Potvrzování českých panovníků ve Svaté říši římské........................................................................................638

Jan Škvrňák

Pozemková reforma meziválečná.........................................................................................................................640

Ondřej Horák

Pozemková reforma po 2. světové válce.............................................................................................................. 649

Ondřej Horák

Pozemkové úpravy.................................................................................................................................................653

Antonín Kubačák

Pracovní doba.........................................................................................................................................................658

Ladislav Vojáček, Jaromír Tauchen

Pracovní poměr a pracovní smlouva.................................................................................................................... 667

Ladislav Vojáček

Pracovní tábory.......................................................................................................................................................705

Veronika Steinová


Pragmatická sankce (1713)...................................................................................................................................714

Jiří Mikulec

Prameny práva ve středověku a na počátku novověku......................................................................................718

Michal Charvát

Prameny práva (od roku 1848).............................................................................................................................724

Jaromír Harvánek, Karel Schelle

Praní špinavých peněz...........................................................................................................................................734

Zdeněk Michora

Pranýř.....................................................................................................................................................................736

Karolina Adamová

Pražská právnická univerzita (1372-1419)........................................................................................................738

Pavel Krafl

Pražské jaro (1968-1969).......................................................................................................................................739

Jitka Vondrová

Práce dětská...........................................................................................................................................................766

Jiří Pokorný

Práce nucená...........................................................................................................................................................770

Veronika Steinová

Práva dítěte.............................................................................................................................................................783

Monika Schön

Práva konšelská.....................................................................................................................................................786

Jan Mareš

Práva městská Brikciho Kouřimského z Licka (1534).........................................................................................787

Jan Mareš

Práva regální (iura regalia).................................................................................................................................. 789

Karolina Adamová

Práva zemská.........................................................................................................................................................789

Jiří Bílý

Práva zemská česká Ondřeje z Dubě....................................................................................................................797

Antonín Lojek

Právněhistorické studie........................................................................................................................................ 798

Ladislav Soukup

Právnická dvouletka...............................................................................................................................................799

Viktor Švantner

Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně..............................................................................................821

Karel Schelle

Právnická fakulta Německé univerzity v Praze..................................................................................................839

Petra Skřejpková

Právnická fakulta ruská........................................................................................................................................844

Jiří Vacek

Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze....................................................................................................846

Marek Durčanský, Jana Ratajová, Zdeněk Pousta

Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě....................................................................................868

Jozef Beňa

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci........................................................................................913

Kamila Bubelová

Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích.......................................................................916

Miroslav Fico

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni............................................................................................918

Vendulka Valentová

Právnická jednota moravská................................................................................................................................920

Tomáš Cernušák

Právnická škola pracujících................................................................................................................................921

Markéta Devátá

Právnické akademie na Slovensku......................................................................................................................922

Ladislav Hubenák

Právnický akademický spolek Juristi..................................................................................................................924

Viktor Hatina




       
Knihkupectví Knihy.ABZ.cz - online prodej | ABZ Knihy, a.s.
ABZ knihy, a.s.
 
 
 

Knihy.ABZ.cz - knihkupectví online -  © 2004-2019 - ABZ ABZ knihy, a.s. TOPlist