načítání...
menu
nákupní košík
Košík

je prázdný
a
b

Kniha: Encyklopedie českých právních dějin, IV. svazek N-O - Karel Schelle; Jaromír Tauchen

Encyklopedie českých právních dějin, IV. svazek N-O
-7%
sleva

Kniha: Encyklopedie českých právních dějin, IV. svazek N-O
Autor: Karel Schelle; Jaromír Tauchen

Encyklopedii českých právních dějin vydává Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. v koedici s KEY Publishing s.r.o. Encyklopedie českých právních dějin je zcela unikátní ... (celý popis)
Titul doručujeme za 5 pracovních dní
doručujeme do Vánoc
Vaše cena s DPH:  1 490 Kč 1 386
+
-
rozbalKdy zboží dostanu
46,2
bo za nákup
rozbalVýhodné poštovné: 0Kč
rozbalOsobní odběr zdarma

hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%   celkové hodnocení
0 hodnocení + 0 recenzí

Specifikace
Nakladatelství: » Key publishing
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2016
Počet stran: 840
Rozměr: 176x250
Úprava: svazků
Vydání: Vydání: první
Skupina třídění: Právo
Jazyk: česky
Datum vydání: 05.10.2016
ISBN: 978-80-7418-261-7
EAN: 9788073806248
Ukázka: » zobrazit ukázku
Popis

Encyklopedii českých právních dějin vydává Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. v koedici s KEY Publishing s.r.o. Encyklopedie českých právních dějin je zcela unikátní projekt skupiny právních historiků soustředěných v právněhistorické společnosti The European Society for History of Law založené v roce 2009 v Brně. Ve spolupráci s předními právněhistorickými pracovišti v ČR a SR a řadou historických pracovišť, vědeckých ústavů, archivů, muzeí, ale i odborníků z praxe se podařilo vytvořit několikasetčlenný kolektiv autorů z České republiky a Slovenské republiky, ale i z Rakouska, Maďarska, Polska, Německa a dalších evropských států. Výsledkem jejich několikaleté práce je mnohosvazková encyklopedie sumarizující všechny důležité poznatky z historie státu a práva na území České republiky. Encyklopedie českých právních dějin je strukturována do několika částí. Kromě vstupních úvodních studií osvětlujících vznik a podstatu práva, vztah státu a práva, periodizaci vývoje státu a práva na území dnešní České republiky a vývoj právní vědy, je stěžejní částí encyklopedie komplex obsahující věcná hesla. Samostatnou část encyklopedie tvoří několikasetčlenný soubor životopisů předních českých a československých právníků. Doplňky encyklopedie jsou přílohy a podrobný přehled právních dějin v datech. Jednotlivá hesla jsou doplněna podrobnou bibliografií a odkazy, provázanými s ostatními hesly. IV. svazek Encyklopedie českých právních dějin tvoří abecedně uspořádaná věcná hesla v rozsahu N-O.

Předmětná hesla
Kniha je zařazena v kategoriích
Karel Schelle; Jaromír Tauchen - další tituly autora:
Základy ústavního práva - 5. vydání Základy ústavního práva
Stát a právo v době Metternichově Stát a právo v době Metternichově
Obchodní kodexy Obchodní kodexy
Demokratizace českého právního řádu Demokratizace českého právního řádu
Meziválečné Československo a Evropa Meziválečné Československo a Evropa
Velké dějiny zemí Koruny české - Stát Velké dějiny zemí Koruny české - Stát
Trestné činy proti životu a zdraví včera a dnes Trestné činy proti životu a zdraví včera a dnes
 (e-book)
Dějiny veřejné správy Dějiny veřejné správy
Encyklopedie českých právních dějin, VI. svazek Právní-Právo po Encyklopedie českých právních dějin, VI. svazek Právní-Právo po
Encyklopedie českých právních dějin, V. svazek Pa-Právni Encyklopedie českých právních dějin, V. svazek Pa-Právni
 
Recenze a komentáře k titulu
Zatím žádné recenze.


Ukázka / obsah
Přepis ukázky

Obsah

Nalezinec.................................................................... 13

Veronika Smolíková

Narovnání o hory a kovy (1534).............................................................................................................................21

Maňina Pospíšilová

Nařízení o postavení Židů (1497)...........................................................................................................................22

František Stellner

Nasazení nucené.......................................................................................................................................................23

Jaromír Tauchen

Nasazení totální.......................................................................................................................................................29

Jaromír Tauchen

Nasciturus................................................................................................. 31

Martina Pospíšilová

Nastolovací rituály a změna vlády (do roku 1197).............................................................................................. 35

David Kalhous

Náboženské společnosti...........................................................................................................................................36

Jiří Kašný

Náboženský fo n d .....................................................................................................................................................45

František Stellner

Náhrada nemajetkové újmy.....................................................................................................................................46

Martin Pelikán

Náhrada škody v občanském právu.......................................................................................................................55

Martin Pelikán

Náhrada škody v obchodním právu.......................................................................................................................73

Martin Pelikán

Náhrada škody v pracovním právu.........................................................................................................................77

Martin Pelikán

Náhrada škody ve správním právu.........................................................................................................................86

Pavel Vetešník

Nájem.........................................................................................................................................................................89

Martina Stavinohová, Vlastislav Stavinoha

Nájemní pásmo československé v hamburském přístavu.................................................................................... 94

Ivan Jakubec

Nájemní práva к bytům...........................................................................................................................................96

Stanislav Křeček

Nápravník...............................................................................................................................................................106

Robert Novotný

Národní bezpečnostní úřad (NBÚ).......................................................................................................................106

Petr Maule


Národní fronta...................................................................................................................................................... 107

Lubomír Novotný

Národní podnik.......................................................................................................................................................110

Michal Chorvát Národní rada obcí československých v Paříži (1915)........................................................................................ 115

Petr Prokš

Národní souručenství.............................................................................................................................................116

Jaromír Tauchen

Národní správa.......................................................................................................................................................118

Jan Kuklík

Národní výbor (1848).............................................................................................................................................123

Karel Schelle Národní výbor (1916).............................................................................................................................................124

Petr Prokš

Národní výbory (1918)...........................................................................................................................................125

Karel Schelle

Národní výbor československý (1918)................................................................................................................ 136

Petr Prokš Národní výbor český (1939)...................................................................................................................................137

Jaromír Tauchen

Národní výbory (1945-1948).................................................................................................................................138

Karel Schelle Národní výbory (1948-1990).................................................................................................................................146

Karel Schelle Národní výbory menšinové (1918-1920)............................................................................................................ 170

Ladislav Vojáček Národnostní menšiny.............................................................................................................................................174

René Petráš Národnostní menšiny a emigranti (1938-1939).................................................................................................. 189

David Kolumber Návrh Hlinkový slovenské ľudové strany na autonomii Slovenska (1938)..................................................... 192

Ondrej Podolec

Názvosloví právní...................................................................................................................................................195

Ondřej Horák

N edíl....................................................................................................................................................................... 199

Marek Starý

Nejedlého zákon o jednotné škole (1948)............................................................................................................ 206

Magdaléna Sustová, Martina Pospíšilová Nejvyšší kontrolní ú řad .........................................................................................................................................207

Vlastislav Man

Nejvyšší rada obrany stá tu ...................................................................................................................................214

Vlastislav Man

Nejvyšší soudní úřad (1749-1797 a 1802-1848)................................................................................................215

Christian Neschwara

Nevolnictví.............................................................................................................................................................221

Jaroslav Cechura

Nevolnictví tzv. druhé (po roce 1650)..................................................................................................................221

Jaroslav Cechura

Německá iredenta v Československu (1918-1920)............................................................................................223

Ondřej Kolář

Německá otázka.....................................................................................................................................................232

František Stellner Německé městské právo v českých zem ích........................................................................................................237

Jiří Bílý

Německý celní spolek.............................................................................................................................................257

František Stellner

Německý spolek.....................................................................................................................................................258

Ladislav Vojáček

Německý státní ministr pro Čechy a Moravu..........................................................................................................264

Jaromír Tauchen

Nobilitace............................ 265

Jiň Brňovják

Norimberský proces a ČSR....................................................................................................................................... 278

Martin Skaloš

Nostrifikace průmyslových podniků v českých zemích (1918-1929).............................................................292

Jan Čižinský

Nostrifikace průmyslových podniků na Slovensku................... 335

Martin Skaloš

Notářská škola Jindřicha z Isernie.......................................................................................................................351

Marie Bláhová

Notářství (do roku 1948)............................................................................................................................................ 352

Pavel Straka

Notářství (1949-1990).................................................................................................................................................373

Roman Nemec

Notářství (od roku 1990).......................................................................................................................................398

Ilona Schelleová

Nouzová platidla, účelové známky, peněžní znám ky............................................................................................409

Tomáš Krejčík

Numismatika................................................................................................................................................................. 411

Tomáš Krejčík

Nutná obrana.........................................................................................................................................................413

Martin Pelikán

„O mezech, hranicech, saudu a rozepři mezní i příslušenství jich v království českém“

od Jakuba Menšíka z Menštejna (1600)................................................................................................................ 420

Antonín Lojek

Občanská neposlušnost.........................................................................................................................................420

Jiň Kozák

Občanská práva a svobody (1848-1918)............................................................................................................ 427

Karolina Adamová

Občanská práva a svobody (1918-1938)............................................................................................................ 437

Jiň Klavík

Občanská práva a svobody (1938-1939).............................................................................................................450

David Kolumber

Občanská práva a svobody (1945-1989)............................................................................................................ 452

Martin Skaloš

Občanská práva a svobody (po roce 1989)..........................................................................................................483

Karel Schelle

Občanský soudní řád (1781).................................................................................................................................497

Karel Schelle, Ilona Schelleová

Občanský soudní řád (1950).................................................................................................................................5°4

Martin Skaloš

Občanský soudní řád (1963).................................................................................................................................508

Martin Skaloš

Občanský výbor.....................................................................................................................................................514

Vlastislav Man

Občanský zákoník Marie Terezie („Codex Theresianus(() (1766)......................................................................515

Christian Neschwara

Občanský zákoník Josefa II. (1786).......................................................................................................................526

Christian Neschwara

Občanský zákoník - AB GB (1811).........................................................................................................................529

Christian Neschwara

Občanský zákoník - ABGB (1811) a právo přirozené......................................................................................... 551

Pavel Maršálek

Občanský zákoník - ABGB (1812-1918)...............................................................................................................555

Thomas Olechowski, Kamila Staudigl-Ciechowicz Občanský zákoník - novelizace ABGB (1914-1916)..........................................................................................572

Ladislav Soukup Občanský zákoník (1950)...................................................................................................................................... 575

Radovan Dávid Občanský zákoník (1964)...................................................................................................................................... 585

Radovan Dávid Občanský zákoník (2012) - příprava.................................................................................................................. 600

Jan Hurdík

Oberlandráty...........................................................................................................................................................604

Jaromír Tauchen

Obchodní tajemství.................................................................................................................................................607

Karel Čada

Obchodní zákoník (1863)...................................................................................................................................... 613

Petra Skřejpková

Obchodní zákoník (1991)...................................................................................................................................... 618

Petr Liška

Obligace naturální................................................................................................................................................ 624

Martin Pelikán Obnova právního řádu v poválečném Československu (1945)..........................................................................631

Pavel Maršálek Obnovené zřízení zemské, Deklaratoria a Novelly (1627)................................................................................635

Jiří Bílý

Obranné zpravodajství v arm ádě........................................................................................................................ 643

František Hanzlík Obranný lis t.......................................................................................................................................................... 650

Karolina Adamová Obročí.....................................................................................................................................................................650

František Stellner

Odbory.....................................................................................................................................................................651

Jiří Pokorný

Odkaz...................................................................................................................................................................... 672

Pavel Salák Odluka církve od státu.......................................................................................................................................... 676

Antonín Ignác Hrdina

Odpovědnost rodičovská...................................................................................................................................... 678

Monika Schön Odpovědnost státu za škodu................................................................................................................................ 681

Lenka Vavrušová Odpustky................................................................................................................................................................ 684

Jitka Jonová

Odsun Němců po druhé světové válce................................................................................................................685

Jaroslav Kučera

Odúmrť.................................................................................................................................................................. 696

Antonín Sýkora

Oficiální a právní výklad dějin............................................................................................................................ 698

Jiří Kozák

Ohlášky snoubenců.............................................................................................................................................. 704

Renata Veselá Ochrana a využívání důlních vod........................................................................................................................ 706

Ondřej Vícha

Ochrana lesů.......................................................................................................................................................... 709

Ondřej Vícha

Ochrana osobních údajů...................................................................................................................................... 712

Eva Janečková

Ochrana ovzduší.................................................................................................................................................... 715

Ondřej Vícha

Ochrana vod.......................................................................................................................................................... 718

Ondřej Vícha


Ochrana zvířat............................................................................................................................................................7iy

Vojtěch Stejskal

Ochrana života a zdraví zaměstnanců.................................................................................................................... 724

Ladislav Vojáček, Jaromír Tauchen

Ochránce říšských práv a statků (1265)..............................................................................................................735

František Stellner

Opatrovny......................................................................................................................................................................736

Jana Bartošová

Opavsko................................................................................................................................................................... 737

Marek Starý

Opavský cirkulář (1820).........................................................................................................................................743

František Stellner

Opověďní list........................................................................................................................................................... 744

Antonín Lojek

Orbis Iuris Romani.................................................................................................................................................745

Michaela Židlická

O rdál....................................................................................................................................................................... 7^

Jaromír Slušný

Organizace českého fašismu v době Protektorátu Čechy a Morava..................................................................756

Ivo Pejčoch

Organizace gymnázií a reálek v Rakousku (1849).............................................................................................. 775

Magdaléna Šustová, Martina Pospíšilová

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a ČR.................................................................................... 776

Martin Faix

Organizace spojených národů a Č R .....................................................................................................................778

Martin Faix

Organizační zákon (1927).....................................................................................................................................781

Karel Schelle

Osadní výbor........................................................................................................................................................... 798

Vlastislav Man

Osidlovací úřad a Fond národní obnovy...............................................................................................................799

Karel Řeháček

Osídlování českého pohraničí po druhé světové válce...................................................................................... 802

František Čapka

Osvojení...................................................................................................................................................................811

Michaela Zuklínová

Otakarova práva (druhá polovina 13. století).................................................................................................... 821

Jan Mareš

Otcovská moc (patria potestas)..............................................................................................................»........... 821

Renata Veselá

Ozbrojené sbory ve vězeňství...............................................................................................................................825

Aleš Kýr

Seznam autorů.......................................................................................................................................................832

Resumé,

837




       
Knihkupectví Knihy.ABZ.cz - online prodej | ABZ Knihy, a.s.
ABZ knihy, a.s.
 
 
 

Knihy.ABZ.cz - knihkupectví online -  © 2004-2019 - ABZ ABZ knihy, a.s. TOPlist