

sleva
Kniha:
Dědeček vypráví pohádky o lese
Autor:
Václav Erich

Nakladatelství: | » PETRKLÍČ |
Médium / forma: | Tištěná kniha |
Rok vydání: | 2014 |
Počet stran: | 200 |
Rozměr: | 212 x 139 x 16 mm |
Úprava: | 111, 85 stran: barevné ilustrace |
Skupina třídění: |
Lesnictví Literatura pro děti a mládež (naučná) |
Vazba: | Knihy - vázané |
Datum vydání: | 1. 12. 2014 |
ISBN: | 978-80-7229-543-2 |
EAN: | 9788072295432 |
Dvě knihy v jednom svazku o životě stromů a zvířat v lese ve formě krátkých zamyšlení, která vedou zejména předškolní děti k úctě k přírodě. Jedna část knihy obsahuje pohádková vyprávění o životě semínek ze šiškového domečku, o kapičkách rosy, o lesních šatech a lesním koncertě. Krátké pohádky nezapřou autobiografický podtext a jsou doplněny drobnými barevnými ilustracemi. Druhá část knihy je věnována starším dětem, mládeži i dospělým čtenářům a shrnuje celoživotní praxi autora v oblasti lesnictví a znalostí domácích i exotických dřevin.
Kniha přináší dětem sled pohádkových událostí o domečku, kde bydlí semínka ve svých komůrkách, z nichž vyrostou nejdříve vánoční stromečky a pak lesní velikáni, kteří umí skládat i hrát pohádkovou lesní hudbu. O kapičce vody, která oživí každou rostlinku v lese, i o zvířátkách, která v lese bydlí a také vyprávějí pohádky svým mláďatům. I o tom, jaké příhody se v lese odehrávají, když svítí sluníčko nebo když prší jako z konve a kde vane větřík, ptáčci zpívají, ale i o tom, kdy vichry zuří, blesky se křižují a stromečky a stromy se vyvracejí z kořenů.
Kniha je ojedinělá i v tom, že obsahuje vlastně dvě knihy. Jednu pro předškoláky, tedy pro ty, kteří ještě neumějí číst ani psát. Maminky a tatínkové se mohou těšit, že budou číst pohádky dětem, které nebudou jen uspávat, ale pomůžou poznávat a obohacovat vnímání okolního světa. Když pak knihu obrátíte, najdete druhý díl, který je věnován všem ostatním dětem – i těm starším.