načítání...
nákupní košík
Košík

je prázdný
a
b

E-kniha: Český sport 1993-2012 - Michal Svoboda

Český sport 1993-2012

Elektronická kniha: Český sport 1993-2012
Autor:

Kniha mapuje výsledky českých sportovců za dvacet let od vzniku samostatné republiky. Zlato hokejistů z Nagana, stříbro fotbalistů z Wembley a vítězství v Davisově poháru mají ... (celý popis)
Titul je skladem - ke stažení ihned
Médium: e-kniha
Vaše cena s DPH:  99
+
-
3,3
bo za nákup

hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%hodnoceni - 0%   celkové hodnocení
0 hodnocení + 0 recenzí

Specifikace
Nakladatelství: » Česká tisková kancelář
Dostupné formáty
ke stažení:
EPUB, MOBI, PDF
Upozornění: většina e-knih je zabezpečena proti tisku
Médium: e-book
Počet stran: 844
Jazyk: česky
ADOBE DRM: bez
ISBN: 999-00-016-7965-1
Ukázka: » zobrazit ukázku
Popis

Kniha mapuje výsledky českých sportovců za dvacet let od vzniku samostatné republiky. Zlato hokejistů z Nagana, stříbro fotbalistů z Wembley a vítězství v Davisově poháru mají sportovní fanoušci v živé paměti, stejně jako triumfy Jan Železného, Romana Šebrleho, Kateřiny Neumannové nebo Barbory Špotákové. Ale čeští sportovci za dvě desetiletí přivezli z vrcholných světových a evropských soutěží v olympijských sportech bezmála tisíc medailí. Česká tisková kancelář nechává v této rozsáhlé publikaci příznivce sportu nahlédnout do svého archivu. Na více než osmi stech stranách přináší přehledy českých medailistů i umístění všech reprezentantů na olympijských hrách, mistrovství světa i Evropy, vítěze Světových pohárů i prestižních anket. Nechybějí výsledky českých týmů v evropských pohárových soutěžích a přehledy vítězů domácích šampionátů. Publikaci, kterou uvítají sportovní novináři, sázkaři i fanoušci, doplňuje více než tři sta tabulek a padesát fotografií. Čtyřicet olympijských sportů od atletiky po zápas a česká stopa v nich je zachycena v mimořádně podrobných výsledcích. Díky archivu ČTK a za pomoci jednotlivých sportovních svazů i nadšenců z řad sportovních statistiků se podařilo zaplnit i poslední bílá místa v novodobé historii českého sportu.

Zařazeno v kategoriích
Michal Svoboda - další tituly autora:
Recenze a komentáře k titulu
Zatím žádné recenze.


Ukázka / obsah
Přepis ukázky

1


2

Obsah

Úvod 5

I. MEDAILE Z OH, MS A ME, VÍTĚZOVÉ ANKET, SVĚTOVÝCH A EVROPSKÝCH

POHÁRŮ 6

ATLETIKA 8

BASKETBAL 15

BIATLON 17

BOX 19

CURLING 20

CYKLISTIKA 21

FOTBAL 29

HÁZENÁ 32

JACHTING 34

JUDO 35

KANOISTIKA 37

KRASOBRUSLENÍ 44

LEDNÍ HOKEJ 45

LYŽOVÁNÍ 52

MODERNÍ PĚTIBOJ 57

PLAVECKÉ SPORTY 59

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 62

RYCHLOBRUSLENÍ 63

SNOWBOARDING 65

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA 66

SPORTOVNÍ STŘELBA 67

STOLNÍ TENIS 76

TAEKWONDO 77

TENIS 78

TRIATLON 82

VESLOVÁNÍ 84

VOLEJBAL 87

VZPÍRÁNÍ 90

ZÁPAS 92 II. VÝSLEDKY NA OH, MS A ME 95

ATLETIKA 95

BADMINTON 115

BASEBALL 122

BASKETBAL 125

BIATLON 138

BOBY 150

BOX 155

CURLING 163

CYKLISTIKA 173

FOTBAL 196

HÁZENÁ 201

JACHTING 216

JEZDECTVÍ 218

JUDO 218

KANOISTIKA 231

KRASOBRUSLENÍ 256

LEDNÍ HOKEJ 262

LUKOSTŘELBA 278

LYŽOVÁNÍ 283

MODERNÍ GYMNASTIKA 301

MODERNÍ PĚTIBOJ 305

PLAVECKÉ SPORTY 316

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 352

POZEMNÍ HOKEJ 359

RYCHLOBRUSLENÍ 360

SANĚ 371

SKELETON 376

SNOWBOARDING 379

SOFTBAL 382

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA 386

SPORTOVNÍ STŘELBA 398

STOLNÍ TENIS 420

ŠERM 441

TAEKWONDO 450

TENIS 454

TRIATLON 461

VESLOVÁNÍ 468

VOLEJBAL 477

VZPÍRÁNÍ 493

ZÁPAS 502 III. EVROPSKÉ POHÁROVÉ SOUTĚŽE 523

FOTBAL 523

LEDNÍ HOKEJ 530

BASKETBAL 534

HÁZENÁ 553

VOLEJBAL 564 IV. MISTŘI REPUBLIKY 582

ATLETIKA 582

BADMINTON 602

BASEBALL 605

BASKETBAL 605

BIATLON 606

BOX 609

CYKLISTIKA 616

CURLING 628

FLORBAL 629

FOTBAL 630

HÁZENÁ 631

JUDO 632

KANOISTIKA 639

KRASOBRUSLENÍ 653

LEDNÍ HOKEJ 654

LUKOSTŘELBA 655

4

LYŽOVÁNÍ 658

MODERNÍ GYMNASTIKA 668

PLAVÁNÍ 670

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 689

POZEMNÍ HOKEJ 690

SOFTBAL 691

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA 692

SPORTOVNÍ STŘELBA 699

STOLNÍ TENIS 708

ŠERM 710

TAEKWONDO 713

TRIATLON 718

VESLOVÁNÍ 719

VODNÍ PÓLO 729

VOLEJBAL 730

VZPÍRÁNÍ 731

ZÁPAS 739

IV. LIGOVÉ SOUTĚŽE 751

FOTBAL 751

LEDNÍ HOKEJ 760

BASKETBAL 774

HÁZENÁ 801

VOLEJBAL 819

5

Úvod

Senzační zlato z hokejového „turnaje století“ v Naganu, stříbrné fotbalové Euro v Anglii,

tenisová vítězství v Davisově poháru a ve Fed Cupu nebo slavné triumfy Železného,

Šebrleho, Špotákové, Neumannové, Sáblíkové či Emmons - to jsou pouze největší úspěchy

českého sportu po rozdělení Československa. Dohromady získali čeští reprezentanti na

vrcholných akcích v nejsledovanějších sportech bezmála tisíc medailí.

V ČTK jsme po celou dobu pečlivě zaznamenávali všechny české výsledky do našich

databází. Ty se pak po důkladné kontrole a doplnění staly základem pro tuto publikaci, jejímž

cílem je co možná nejkomplexněji výsledkově zmapovat dvacetiletí v českém sportu.

Český sport 1993-2012 tak vedle ucelených přehledů českých medailistů z olympijských her,

mistrovství světa i Evropy, vítězů Světových i evropských pohárů a domácích i

mezinárodních anket v olympijských sportech v kategorii dospělých obsahuje rovněž

kompletní umístění českých sportovců na OH, MS a ME, výsledky českých týmů

v evropských pohárech, přehledy vítězů domácích šampionátů či konečné tabulky

nejsledovanějších ligových soutěží. Největší úspěchy dokresluje i padesátka fotografií ze

zdrojů ČTK.

Drtivá většina bílých míst se díky archivům zpravodajství ČTK, internetu, pomoci ze strany

jednotlivých svazů či různých sportovních nadšenců podařila zaplnit, a tak pevně věřím tomu,

že tato unikátní publikace bude mít díky svému rozsahu, ucelené formě i spolehlivosti svou

hodnotu.

Michal Svoboda, dokumentační redakce ČTK

Technická poznámka: Údaje jsou ve všech pěti částech řazeny chronologicky v rámci

jednotlivých sportů podle jejich abecedního pořadí. Kolektivní pohárové a ligové soutěže

končí sezonou 2011/12, ostatní akce mají uzávěrku 31. prosince 2012.

6

I. MEDAILE Z OH, MS A ME, VÍTĚZOVÉ

ANKET, SVĚTOVÝCH A EVROPSKÝCH

POHÁRŮ

Přehled vítězů domácí ankety Sportovec roku:

1993 - Jan Železný (atletika)

1994 - Dominik Hašek (lední hokej)

1995 - Jan Železný (atletika)

1996 - Martin Doktor (rychlostní kanoistika)

1997 - Tomáš Dvořák (atletika)

1998 - Dominik Hašek (lední hokej)

1999 - Tomáš Dvořák (atletika)

2000 - Jan Železný (atletika)

2001 - Jan Železný (atletika)

2002 - Aleš Valenta (lyžování)

2003 - Pavel Nedvěd (fotbal)

2004 - Roman Šebrle (atletika)

2005 - Jaromír Jágr (lední hokej)

2006 - Kateřina Neumannová (lyžování)

2007 - Martina Sáblíková (rychlobruslení)

2008 - Barbora Špotáková (atletika)

2009 - Martina Sáblíková (rychlobruslení)

2010 - Martina Sáblíková (rychlobruslení)

2011 - Petra Kvitová (tenis)

2012 - Barbora Špotáková (atletika)

7

Jan Železný

Přehled vítězů anket o nejlepšího světového sportovce roku v jednotlivých odvětvích:

2000 - Jan Železný (atletika)

2003 - Martin Tenk (sportovní střelba)

2008 - Kateřina Emmons (sportovní střelba)

2010 - Filip Jícha (házená), Ondřej Synek (veslování)

2011 - Petra Kvitová (tenis)

8

Přehled vítězů anket o nejlepšího evropského sportovce roku v jednotlivých odvětvích:

1996 - Jan Železný (atletika), Eva Němcová (basketbal)

1999 - Tomáš Dvořák (atletika)

2000 - Jan Železný (atletika)

2003 - Pavel Nedvěd (fotbal)

2010 - Hana Horáková (basketbal)

ATLETIKA

Roman Šebrle

Přehled medailí z olympijských her:

Zlato:

1996 (Atlanta) - Jan Železný (oštěp)

2000 (Sydney) - Jan Železný (oštěp)

2004 (Atény) - Roman Šebrle (desetiboj)

2008 (Peking) - Barbora Špotáková (oštěp)

2012 (Londýn) - Barbora Špotáková (oštěp)

9

Stříbro:

2000 (Sydney) - Roman Šebrle (desetiboj)

Bronz:

1996 (Atlanta) - Tomáš Dvořák (desetiboj)

1996 (Atlanta) - Šárka Kašpárková (trojskok)

2004 (Atény) - Jaroslav Bába (výška)

2004 (Atény) - Věra Cechlová-Pospíšilová (disk)

2012 (Londýn) - Zuzana Hejnová (400 m překážek)

Přehled medailí z mistrovství světa na dráze:

Zlato:

1993 (Stuttgart) - Jan Železný (oštěp)

1995 (Göteborg) - Jan Železný (oštěp)

1997 (Atény) - Šárka Kašpárková (trojskok)

1997 (Atény) - Tomáš Dvořák (desetiboj)

1999 (Sevilla) - Ludmila Formanová (800 m)

1999 (Sevilla) - Tomáš Dvořák (desetiboj)

2001 (Edmonton) - Tomáš Dvořák (desetiboj)

2001 (Edmonton) - Jan Železný (oštěp)

2007 (Ósaka) - Barbora Špotáková (oštěp)

2007 (Ósaka) - Roman Šebrle (desetiboj)

Stříbro:

2003 (Paříž) - Roman Šebrle (desetiboj)

2005 (Helsinky) - Roman Šebrle (desetiboj)

2007 (Ósaka) - Kateřina Baďurová (výška)

2009 (Berlín) - Barbora Špotáková (oštěp)

2011 (Tegu) - Barbora Špotáková (oštěp)

Bronz:

1999 (Sevilla) - Jan Železný (oštěp)

2005 (Helsinky) - Pavla Hamáčková (tyč)

2005 (Helsinky) - Věra Cechlová-Pospíšilová (disk)

10

Tomáš Dvořák

Přehled medailí z mistrovství Evropy na dráze:

Zlato:

2002 (Mnichov) - Roman Šebrle (desetiboj)

2006 (Göteborg) - Roman Šebrle (desetiboj)

2012 (Helsinky) - Vítězslav Veselý (oštěp)

2012 (Helsinky) - Pavel Maslák (400 m)

2012 (Helsinky) - Jiřina Ptáčníková (tyč)

Stříbro:

1994 (Helsinky) - Milan Gombala (dálka)

1998 (Budapešť) - Helena Fuchsová (400 m)

1998 (Budapešť) - Šárka Kašpárková (trojskok)

2002 (Mnichov) - Jiří Mužík (400 m překážek)

2006 (Göteborg) - Tomáš Janků (výška)

2006 (Göteborg) - Barbora Špotáková (oštěp)

2012 (Helsinky) - Denisa Rosolová (400 m překážek)

Bronz:

1994 (Helsinky) - Jan Železný (oštěp)

1998 (Budapešť) - Lukáš Vydra (800 m)

2006 (Göteborg) - Jan Železný (oštěp)

2010 (Barcelona) - Barbora Špotáková (oštěp)

2012 (Helsinky) - Zuzana Hejnová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková, Denisa Rosolová

(štafeta 4x400 m)

11

Přehled medailí z halového mistrovství světa:

Zlato:

1997 (Paříž) - Robert Změlík (sedmiboj)

1999 (Maebaši) - Ludmila Formanová (800 m)

2001 (Lisabon) - Pavla Hamáčková (tyč)

2001 (Lisabon) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2004 (Budapešť) - Roman Šebrle (sedmiboj)

Stříbro:

1995 (Barcelona) - Tomáš Dvořák (sedmiboj)

1995 (Barcelona) - Naďa Koštovalová, Helena Fuchsová-Dziurová, Hana Benešová, Ludmila

Formanová (štafeta 4x400 m)

1999 (Maebaši) - Zuzana Hlavoňová (výška)

2004 (Budapešť) - Adam Ptáček (tyč)

2012 (Istanbul) - Jakub Holuša (800 m)

Bronz:

1995 (Barcelona) - Pavel Soukup (800 m)

1997 (Paříž) - Helena Fuchsová (400 m)

1997 (Paříž) - Šárka Kašpárková (trojskok)

1999 (Maebaši) - Roman Šebrle (sedmiboj)

1999 (Maebaši) - Šárka Kašpárková (trojskok)

2001 (Lisabon) - Helena Fuchsová (800 m)

2003 (Birmingham) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2004 (Budapešť) - Jaroslav Bába (výška)

2006 (Moskva) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2010 (Dauhá) - Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová, Zuzana Hejnová

(štafeta 4x400 m)

12

Ludmila Formanová

Přehled medailí z halového mistrovství Evropy:

Zlato:

1998 (Valencie) - Ludmila Formanová (800 m)

2000 (Gent) - Jiří Mužík, Jan Poděbradský, Štěpán Tesařík, Karel Bláha (štafeta 4x400 m)

13

2000 (Gent) - Tomáš Dvořák (sedmiboj)

2000 (Gent) - Pavla Hamáčková (tyč)

2002 (Vídeň) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2005 (Madrid) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2007 (Birmingham) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2011 (Paříž) - Petr Svoboda (60 m překážek)

2011 (Paříž) - Denisa Rosolová (400 m)

Stříbro:

1996 (Stockholm) - Tomáš Dvořák (sedmiboj)

1996 (Stockholm) - Erika Suchovská (200 m)

1996 (Stockholm) - Šárka Kašpárková (trojskok)

1998 (Valencie) - Šárka Kašpárková (trojskok)

1998 (Valencie) - Daniela Bártová (tyč)

2000 (Gent) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2000 (Gent) - Zuzana Hlavoňová (výška)

2002 (Vídeň) - Tomáš Dvořák (sedmiboj)

2009 (Turín) - Lucie Škrobáková (60 m překážek)

2011 (Paříž) - Jaroslav Bába (výška)

Bronz:

1998 (Valencie) - Tomáš Janků (výška)

1998 (Valencie) - Helena Fuchsová (400 m)

2000 (Gent) - Miroslav Menc (koule)

2000 (Gent) - Helena Fuchsová (400 m)

2007 (Birmingham) - Denisa Ščerbová (dálka)

2009 (Turín) - Petr Svoboda (60 m překážek)

2009 (Turín) - Roman Šebrle (sedmiboj)

2011 (Paříž) - Roman Šebrle (sedmiboj)

Přehled vítězů ankety Atlet roku:

1993 - Jan Železný (oštěp)

1994 - Jan Železný (oštěp)

1995 - Jan Železný (oštěp)

1996 - Jan Železný (oštěp)

1997 - Tomáš Dvořák (desetiboj)

1998 - Šárka Kašpárková (trojskok)

1999 - Tomáš Dvořák (desetiboj)

2000 - Jan Železný (oštěp)

2001 - Jan Železný (oštěp)

2002 - Roman Šebrle (desetiboj)

2003 - Roman Šebrle (desetiboj)

2004 - Roman Šebrle (desetiboj)

2005 - Roman Šebrle (desetiboj)

2006 - Roman Šebrle (desetiboj)

2007 - Barbora Špotáková (oštěp)

2008 - Barbora Špotáková (oštěp)

2009 - Barbora Špotáková (oštěp)

2010 - Barbora Špotáková (oštěp)

14

2011 - Barbora Špotáková (oštěp)

2012 - Barbora Špotáková (oštěp)

Barbora Špotáková

15

BASKETBAL

Vítězný tým z ME 2005

Přehled medailí z olympijských her:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství světa:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

2010 (Česká republika) - Hana Horáková, Veronika Bortelová, Eva Vítečková, Kateřina

Elhotová, Markéta Bednářová, Jana Veselá, Tereza Pecková, Ivana Večeřová, Michaela

Ferančíková, Ilona Burgrová, Petra Kulichová, Edita Šujanová, trenér Lubor Blažek

Bronz:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství Evropy:

Zlato:

2005 (Turecko) - Hana Machová, Markéta Mokrošová, Michaela Uhrová, Eva Němcová, Eva

Vítečková, Jana Veselá, Michaela Pavlíčková, Zuzana Klimešová, Irena Borecká, Ivana

Večeřová, Petra Kulichová, Michaela Hartigová, trenér Jan Bobrovský

16

Stříbro:

2003 (Řecko) - Lucie Blahůšková, Ivana Večeřová, Michaela Hartigová, Zuzana Klimešová,

Michaela Pavlíčková, Irena Borecká, Jana Veselá, Eva Vítečková, Hana Machová, Romana

Hamzová, Michaela Uhrová, Markéta Mokrošová, trenér Jan Bobrovský

Bronz:

nikdo

Přehled vítězů evropských pohárových soutěží:

Evropská liga:

1997 - Eva Němcová (CJM Bourges)

1998 - Eva Němcová (CJM Bourges)

1999 - Jiří Zídek (Žalgiris Kaunas)

2006 - Michaela Hartigová, Romana Hejdová, Petra Kulichová, Hana Machová, Ivana

Večeřová, Jana Veselá, Eva Vítečková (Gambrinus Brno)

2012 - Jana Veselá (Ros Casares Valencie)

Pohár ULEB:

2008 - Luboš Bartoň (Joventut Badalona)

Evropský pohár FIBA:

2006 - Luboš Bartoň (Joventut Badalona)

Gambrinus Brno, vítěz Evropské ligy 2006

17

BIATLON

Kateřina Holubcová

Přehled medailí z olympijských her:

nikdo

18

Přehled medailí z mistrovství světa:

Zlato:

1993 (Borovec) - Jana Kulhavá, Jiřina Adamíčková, Iveta Knížková, Eva Háková (štafeta

4x7,5 km)

2003 (Chanty Mansijsk) - Kateřina Holubcová (15 km)

2005 (Hochfilzen) - Roman Dostál (20 km)

Stříbro:

1995 (Anterselva) - Petr Garabík, Roman Dostál, Ivan Masařík, Jiří Holubec (družstva)

2007 (Anterselva) - Michal Šlesingr (10 km)

Bronz:

2003 (Chanty Mansijsk) - Zdeněk Vítek (10 km)

2003 (Chanty Mansijsk) - Kateřina Holubcová (7,5 km)

2007 (Anterselva) - Michal Šlesingr (20 km)

2012 (Ruhpolding) - Jaroslav Soukup (20 km)

Přehled medailí z mistrovství Evropy:

Zlato:

1996 (Ridanna) - Eva Háková (7,5 km)

2000 (Zakopané) - Zdeněk Vítek (20 km)

2006 (Langdorf) - Jaroslav Soukup (10 km)

Stříbro:

1994 (Kontiolahti) - Jiřina Adamíčková (7,5 km)

1999 (Iževsk) - Roman Dostál (10 km)

2000 (Zakopané) - Ivan Masařík (10 km)

2000 (Zakopané) - Kateřina Losmanová-Holubcová, Jitka Šimůnková, Irena Česneková, Eva

Háková (štafeta 4x7,5 km)

2003 (Forni Avoltri) - Lenka Faltusová, Zdeňka Vejnarová, Irena Česneková, Kateřina

Holubcová (štafeta 4x6 km)

2007 (Bansko) - Jaroslav Soukup (10 km)

2008 (Nové Město na Moravě) - Michal Šlesingr (20 km)

2008 (Nové Město na Moravě) - Zuzana Tryznová (7,5 km)

Bronz:

1997 (Windischgartsen) - Irena Mádlová, Jitka Šimůnková, Irena Tomšová (štafeta 3x7,5 km)

2002 (Kontiolahti) - Irena Česneková (15 km)

2005 (Novosibirsk) - Lenka Faltusová, Rezlerová, Irena Česneková, Zdeňka Vejnarová

(štafeta 4x6 km)

2008 (Nové Město na Moravě) - Michal Šlesingr (10 km)

2008 (Nové Město na Moravě) - Michal Šlesingr, Tomáš Holubec, Ondřej Moravec, Zdeněk

Vítek (štafeta 4x7,5 km)

19

BOX

Rudolf Kraj (vlevo)

Přehled medailí z olympijských her:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

2000 (Sydney) - Rudolf Kraj (do 81 kg)

Bronz:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství světa:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

nikdo

Bronz:

1997 (Budapešť) - Lukáš Konečný (do 63,5 kg)

20

1999 (Houston) - Lukáš Konečný (do 63,5 kg)

2003 (Bangkok) - Rudolf Kraj (do 81 kg)

Přehled medailí z mistrovství Evropy:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

1993 (Bursa) - Tibor Rafael (do 60 kg)

Bronz:

1996 (Vejle) - Pavol Polakovič (do 71 kg)

2006 (Varšava) - Martina Schmoranzová (do 70 kg)

2011 (Rotterdam) - Martina Schmoranzová (do 64 kg)

CURLING

Jiří Snítil

Přehled medailí z olympijských her:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství světa:

nikdo

21

Přehled medailí z mistrovství Evropy:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

nikdo

Bronz:

2012 (Karlstad) - Jiří Snítil, Martin Snítil, Jakub Bareš, Jindřich Kitzberger, Marek Vydra

CYKLISTIKA

Jaroslav Kulhavý

22

Přehled medailí z olympijských her:

Zlato:

2012 (Londýn) - Jaroslav Kulhavý (horská kola - cross country)

Stříbro:

nikdo

Bronz:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství světa v cyklokrosu:

Zlato:

2010 (Tábor) - Zdeněk Štybar

2011 (St. Wendel) - Zdeněk Štybar

Stříbro:

2001 (Tábor) - Petr Dlask

2008 (Treviso) - Zdeněk Štybar

2009 (Hoogerheide) - Zdeněk Štybar

Bronz:

2011 (St. Wendel) - Kateřina Nash

Přehled medailí z mistrovství světa v dráhové cyklistice:

Zlato:

2002 (Kodaň) - Lada Kozlíková (scratch)

2007 (Palma de Mallorca) - Alois Kaňkovský (omnium)

Stříbro:

2002 (Kodaň) - Lada Kozlíková (bodovací závod)

2011 (Apeldoorn) - Jarmila Machačová (bodovací závod)

2011 (Apeldoorn) - Jiří Hochmann, Martin Bláha (bodovací závod dvojic)

Bronz:

1993 (Hamar) - Lubomír Hargaš, Arnošt Drcmánek (tandemy)

2000 (Manchester) - Pavel Buráň (keirin)

2004 (Melbourne) - Ivan Vrba (keirin)

2007 (Palma de Mallorca) - Alois Kaňkovský, Petr Lazar (bodovací závod dvojic)

2009 (Pruszków) - Jiří Hochmann, Martin Bláha (bodovací závod dvojic)

2010 (Ballerup) - Milan Kadlec (bodovací závod)

23

Zdeněk Štybar

Přehled medailí z mistrovství světa v silniční cyklistice:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

nikdo

24

Bronz:

1993 (Oslo) - Lubor Tesař (silniční závod amatérů)

Přehled medailí z mistrovství světa horských kol:

Zlato:

2003 (Lugano) - Michal Prokop (fourcross)

2004 (Les Gets) - Jana Horáková (fourcross)

2006 (Rotorua) - Michal Prokop (fourcross)

2010 (Mont Sainte-Anne) - Tomáš Slavík (fourcross)

2011 (Champéry) - Michal Prokop (fourcross)

2011 (Champéry) - Jaroslav Kulhavý (cross country)

Stříbro:

2008 (Val di Sole) - Jana Horáková (fourcross)

2010 (Mont Sainte-Anne) - Jaroslav Kulhavý (cross country)

2010 (Mont Sainte-Anne) - Jana Horáková (fourcross)

2012 (Saalfelden a Leogang) - Michael Měchura (fourcross)

2012 (Saalfelden a Leogang) - Romana Labounková (fourcross)

Bronz:

2004 (Les Gets) - Michal Prokop (fourcross)

2008 (Val di Sole) - Romana Labounková (fourcross)

2009 (Canberra) - Jakub Říha (fourcross)

2010 (Mont Sainte-Anne) - Michal Prokop (fourcross)

2010 (Mont Sainte-Anne) - Romana Labounková (fourcross)

2010 (Mont Sainte-Anne) - Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Kateřina Nashová, Tomáš

Paprstka (štafeta cross country)

2012 (Saalfelden a Leogang): Tomáš Slavík (fourcross)

Přehled medailí z mistrovství světa v sálové cyklistice:

Zlato:

1998 (Přerov) - Martina Štěpánková (krasojízda)

1999 (Madeira) - Martina Štěpánková (krasojízda)

2002 (Dornbirn) - Martina Štěpánková (krasojízda)

2003 (Schiltigheim) - Miroslav Berger, Jiří Hrdlička (kolová)

2004 (Tata) - Petr Skoták, Pavel Šmíd (kolová)

2004 (Tata) - Arnošt Pokorný (krasojízda)

2005 (Freiburg) - Markéta Tobolíková, Jana Oplocká, Kateřina Přibylová, Michaela

Matoušková (krasojízda čtveřice)

2008 (Dornbirn) - Jiří Hrdlička, Radim Hasoň (kolová)

Stříbro:

1994 (Saarbrücken) - Miroslav Berger, Miroslav Kratochvíl (kolová)

1995 (Epinal) - Miroslav Berger, Miroslav Kratochvíl (kolová)

1996 (Johor Bahru) - Martina Štěpánková (krasojízda)

1996 (Johor Bahru) - Blanka Pospíšilová, Šárka Jelínková (krasojízda dvojice)

1997 (Winterthur) - Pavel Šmíd, Oldřich Groch (kolová)

1997 (Winterthur) - Martina Štěpánková (krasojízda)

1998 (Přerov) - Miroslav Berger, Miroslav Kratochvíl (kolová)

25

2000 (Böblingen) - Martina Štěpánková (krasojízda)

2000 (Böblingen) - Blanka Neuschlová, Šárka Janečková (krasojízda dvojice)

2001 (Kaseda) - Martina Štěpánková (krasojízda)

2002 (Dornbirn) - Arnošt Pokorný (krasojízda)

2005 (Freiburg) - Miroslav Berger, Jiří Hrdlička (kolová)

2006 (Saská Kamenice) - Jiří Hrdlička, Jiří Böhm (kolová)

2006 (Saská Kamenice) - Kateřina Přibylová, Markéta Tobolíková, Jana Oplocká, Michaela

Matoušková (krasojízda čtveřice)

Bronz:

1993 (Hongkong) - Leona Soušková (krasojízda)

1994 (Saarbrücken) - Martina Štěpánková (krasojízda)

1994 (Saarbrücken) - Blanka Pospíšilová, Šárka Jelínková (krasojízda dvojice)

1995 (Epinal) - David Balásek, Martin Digoň (krasojízda dvojice)

1995 (Epinal) - Leona Soušková (krasojízda)

1998 (Přerov) - David Balásek, Martin Digoň (krasojízda dvojice)

1998 (Přerov) - Blanka Neuschlová, Šárka Janečková (krasojízda dvojice)

1999 (Madeira) - Pavel Šmíd, Petr Skoták (kolová)

1999 (Madeira) - Blanka Neuschlová, Šárka Janečková (krasojízda dvojice)

2000 (Böblingen) - Milan Křivánek (krasojízda)

2000 (Böblingen) - David Balásek, Martin Digoň (krasojízda dvojice)

2001 (Kaseda) - Pavel Šmíd, Petr Skoták (kolová)

2001 (Kaseda) - Kamil Bartůněk, Petr Bartůněk (krasojízda dvojice)

2002 (Dornbirn) - Pavel Šmíd, Petr Skoták (kolová)

2002 (Dornbirn) - Milan Křivánek (krasojízda)

2003 (Schiltigheim) - Arnošt Pokorný (krasojízda)

2003 (Schiltigheim) - Kamil Bartůněk, Petr Bartůněk (krasojízda dvojice)

2003 (Schiltigheim) - Martina Štěpánková (krasojízda)

2003 (Schiltigheim) - Andrea Petříčková, Iva Valešová (krasojízda dvojice)

2004 (Tata) - Kamil Bartůněk, Petr Bartůněk (krasojízda dvojice)

2004 (Tata) - Andrea Petříčková, Iva Valešová (krasojízda dvojice)

2005 (Freiburg) - Milan Křivánek (krasojízda)

2005 (Freiburg) - Kamil Bartůněk, Petr Bartůněk (krasojízda dvojice)

2006 (Saská Kamenice) - Kamil Bartůněk, Petr Bartůněk (krasojízda dvojice)

2007 (Winterthur) - Andrea Petříčková, Iva Valešová (krasojízda dvojice)

2011 (Kagošima) - Andrea Petříčková, Iva Valešová (krasojízda dvojice)

2011 (Kagošima) - Nikola Lebánková (krasojízda)

Přehled medailí z mistrovství světa v bikrosu:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

2003 (Perth) - Michal Prokop (cruiser)

2007 (Victoria) - Aneta Hladíková (cruiser)

2010 (Pietermaritzburg) - Romana Labounková (cruiser)

Bronz:

2002 (Paulinia) - Jana Horáková (standard)

2002 (Paulinia) - Michal Prokop (cruiser)

26

2007 (Victoria) - Jana Horáková (standard)

2012 (Birmingham) - Romana Labounková (standard)

Přehled medailí z mistrovství Evropy v dráhové cyklistice:

Zlato:

2001 (Brno) - Pavel Buráň (sprinterské omnium)

2006 (Atény) - Lada Kozlíková (stíhačské omnium)

2009 (Gent) - Denis Špička (sprinterské omnium)

2010 (Pruszków) - Petr Bláha, Jiří Hochmann (bodovací závod dvojic)

2012 (Panavežys) - Petr Bláha, Jiří Hochmann (bodovací závod dvojic)

Stříbro:

1996 (Moskva) - Pavel Buráň (sprinterské omnium)

1998 (Štětín) - Pavel Buráň, Ivan Vrba, Martin Polák (olympijský sprint)

1999 (Dalmine) - Pavel Buráň (sprinterské omnium)

1999 (Dalmine) - Lubor Tesař (stíhačské omnium)

2002 (Büttgen) - Pavel Buráň (sprinterské omnium)

2003 (Moskva) - Ivan Vrba (sprinterské omnium)

2005 (Fiorenzuola) - Lada Kozlíková (stíhačské omnium)

2005 (Dolmina) - Petr Lazar, Martin Bláha (bodovací závod dvojic)

Bronz:

1998 (Štětín) - Pavel Buráň (sprinterské omnium)

1999 (Dalmine) - Pavel Buráň, Ivan Vrba, Martin Polák (olympijský sprint)

2002 (Büttgen) - Pavel Buráň, Ivan Vrba, Arnošt Drcmánek (olympijský sprint)

2003 (Moskva) - Pavel Buráň (sprinterské omnium)

2004 (Valencie) - Petr Lazar (stíhačské omnium)

2004 (Valencie) - Pavel Buráň (sprinterské omnium)

2005 (Fiorenzuola) - Alois Kaňkovský, Adam Ptáčník, Ivan Vrba (olympijský sprint)

2006 (Kodaň) - Alois Kaňkovský, Petr Lazar (bodovací závod dvojic)

2010 (Pruszków) - Adam Ptáčník (keirin)

2011 (Apeldoorn) - Jarmila Machačová (bodovací závod)

2011 (Apeldoorn) - Milan Kadlec (bodovací závod)

27

Lada Kozlíková

Přehled medailí z mistrovství Evropy horských kol:

Zlato:

1998 (Špindlerův Mlýn) - Michal Maroši (dual slalom)

2003 (Štýrský Hradec) - Michal Prokop (fourcross)

2004 (Walbrzych) - Michal Prokop (fourcross)

28

2009 (Ajdovščina) - Michal Prokop (fourcross)

2010 (Haifa) - Jaroslav Kulhavý (cross country)

2010 (Willingen) - Romana Labounková (fourcross)

2011 (Dohňany) - Jaroslav Kulhavý (cross country)

Stříbro:

1999 (La Molina) - Michal Maroši (dual slalom)

1999 (La Molina) - Helena Kurandová (dual slalom)

2003 (Štýrský Hradec) - Lukáš Tamme (fourcross)

2004 (Walbrzych) - Lukáš Tamme (fourcross)

2004 (Walbrzych) - Jana Horáková (fourcross)

2010 (Willingen) - Tomáš Slavík (fourcross)

Bronz:

1995 (Špindlerův Mlýn) - Kateřina Neumannová (cross country)

2002 (Curych) - Milan Spěšný, Jaroslav Kulhavý, Ilona Bublová, Tomáš Vokrouhlík (štafeta

cross country)

2003 (Štýrský Hradec) - Jana Horáková (fourcross)

2004 (Walbrzych) - Ilona Bublová (maraton)

2007 (Cappadocia) - Kateřina Nashová (cross country)

2009 (Ajdovščina) - Tomáš Slavík (fourcross)

2010 (Haifa) - Ondřej Cink, Tomáš Paprstka, Tereza Huříková, Jan Škarnitzl (štafeta cross

country)

2012 (Szczawno-Zdrój) - Lukáš Měchura (fourcross)

Přehled vítězů ankety Král cyklistiky:

1993 - Lubor Tesař

1994 - Pavel Padrnos

1995 - Jiří Pospíšil

1996 - Ján Svorada

1997 - Ján Svorada

1998 - Ján Svorada

1999 - Pavel Buráň

2000 - Pavel Buráň

2001 - Tomáš Konečný

2002 - Lada Kozlíková

2003 - Ján Svorada

2004 - Roman Kreuziger

2005 - Ondřej Sosenka

2006 - Michal Prokop

2007 - Alois Kaňkovský

2008 - Roman Kreuziger

2009 - Roman Kreuziger

2010 - Jaroslav Kulhavý

2011 - Jaroslav Kulhavý

2012 - Jaroslav Kulhavý

29

FOTBAL

Stříbrný tým z ME 1996

Přehled medailí z mistrovství světa:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství Evropy:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

1996 (Anglie) - Petr Kouba, Ladislav Maier, Pavel Srníček, Jan Suchopárek, Miroslav

Kadlec, Michal Horňák, Karel Rada, Martin Kotůlek, Luboš Kubík, Václav Němeček, Radek

Bejbl, Pavel Novotný, Karel Poborský, Martin Frýdek, Pavel Nedvěd, Patrik Berger,

Radoslav Látal, Jiří Němec, Pavel Kuka, Radek Drulák, Vladimír Šmicer, Milan Kerbr, trenér

Dušan Uhrin

Bronz:

2004 (Portugalsko) - Petr Čech, Jaromír Blažek, Antonín Kinský, René Bolf, Zdeněk

Grygera, Tomáš Hübschman, Marek Jankulovski, Martin Jiránek, Pavel Mareš, David

Rozehnal, Tomáš Ujfaluši, Tomáš Galásek, Pavel Nedvěd, Jaroslav Plašil, Karel Poborský,

Tomáš Rosický, Vladimír Šmicer, Roman Týce, Štěpán Vachoušek, Milan Baroš, Marek

Heinz, Jan Koller, Vratislav Lokvenc, trenér Karel Brückner

30

Přehled vítězů evropských pohárových soutěží:

Liga mistrů:

2005 - Milan Baroš, Vladimír Šmicer (FC Liverpool)

2007 - Marek Jankulovski (AC Milán)

2012 - Petr Čech (FC Chelsea)

PVP:

1999 - Pavel Nedvěd (Lazio Řím)

Evropská liga/Pohár UEFA:

1997 - Jiří Němec, Radoslav Látal (Schalke 04)

2001 - Patrik Berger, Vladimír Šmicer (FC Liverpool)

2008 - Radek Šírl (Zenit Petrohrad)

2009 - Tomáš Hübschmann (Šachtar Doněck)

2010 - Tomáš Ujfaluši (Atlético Madrid)

Petr Čech

Přehled vítězů ankety Fotbalista roku:

1993 - Petr Kouba

1994 - Pavel Kuka

1995 - Radek Drulák

1996 - Karel Poborský a Patrik Berger

1997 - Jiří Němec

1998 - Pavel Nedvěd

1999 - Jan Koller

2000 - Pavel Nedvěd

31

2001 - Tomáš Rosický

2002 - Tomáš Rosický

2003 - Pavel Nedvěd

2004 - Pavel Nedvěd

2005 - Petr Čech

2006 - Tomáš Rosický

2007 - Marek Jankulovski

2008 - Petr Čech

2009 - Petr Čech

2010 - Petr Čech

2011 - Petr Čech

2012 - Petr Čech

Pavel Nedvěd

32

HÁZENÁ

Filip Jícha

Přehled vítězů evropských pohárových soutěží:

Liga mistrů:

2010 - Filip Jícha (THW Kiel)

2012 - Filip Jícha, Daniel Kubeš (THW Kiel)

PVP:

2006 - Petra Válová (Budučnost Podgorica)

Pohár EHF:

2006 - Filip Jícha (TBV Lemgo)

33

2008 - Daniel Kubeš, Jan Filip, Pavel Mičkal (HSG Nordhorn)

2010 - Martin Galia, Daniel Kubeš (TBV Lemgo)

2011 - Pavel Horák (Frisch Auf Göppingen)

2012 - Pavel Horák (Frisch Auf Göppingen)

Přehled vítězů ankety Házenkář roku:

Muži:

1993 - Martin Šetlík

1994 - Vladimír Šuma

1995 - Petr Házl

1996 - Petr Házl

1997 - Martin Šetlík

1998 - Michal Tonar

1999 - Michal Tonar

2000 - David Juříček

2001 - David Juříček

2002 - Alexandr Radčenko

2003 - David Juříček

2004 - Jan Filip

2005 - David Juříček

2006 - Martin Galia

2007 - Filip Jícha

2008 - Filip Jícha

2009 - Filip Jícha

2010 - Filip Jícha

2011 - Filip Jícha

Ženy:

1993 - Lenka Černá

1994 - Lenka Černá

1995 - Lenka Černá

1996 - Lenka Černá

1997 - Monika Ludmilová

1998 - Lenka Černá

1999 - Petra Čumplová

2000 - Naděžda Krejčiříková

2001 - Lucie Fabíková

2002 - Lenka Romanová

2003 - Lucie Fabíková

2004 - Lenka Černá

2005 - Lucie Fabíková

2006 - Martina Knytlová

2007 - Lenka Kysučanová

2008 - Lenka Kysučanová

2009 - Lenka Kysučanová

2010 - Klára Černá

2011 - Iveta Luzumová

34

JACHTING

Lenka Šmídová

Přehled medailí z olympijských her:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

2004 (Atény) - Lenka Šmídová (Evropa)

Bronz:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství světa:

nikdo

Přehled vítězů ankety Jachtař roku:

1993 - Michael Maier

1994 - Michael Maier

1995 - Michael Maier

1996 - Michael Maier

1997 - Michael Maier

1998 - Michael Maier

1999 - Michael Maier

2000 - Lenka Šmídová

35

2001 - Lenka Šmídová

2002 - Lenka Šmídová

2003 - Lenka Šmídová

2004 - Lenka Šmídová

2005 - Lenka Šmídová

2006 - Lenka Šmídová

2007 - David Křížek

2008 - David Křížek

2009 - Veronika Fenclová

2010 - Veronika Fenclová

2011 - Veronika Fenclová

2012 - Veronika Fenclová

JUDO

Lukáš Krpálek

Přehled medailí z olympijských her:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství světa:

Zlato:

nikdo

36

Stříbro:

nikdo

Bronz:

1999 (Birmingham) - Michaela Vernerová (do 57 kg)

2011 (Paříž) - Lukáš Krpálek (do 100 kg)

Přehled medailí z mistrovství Evropy:

Zlato:

nikdo

Stříbro:

1997 (Ostende) - Michaela Vernerová (do 61 kg)

Bronz:

1994 (Gdaňsk) - Radka Štusáková (do 66 kg)

1996 (Haag) - Radka Štusáková (do 66 kg)

1998 (Oviedo) - Radka Štusáková (do 63 kg)

1999 (Bratislava) - Michaela Vernerová (do 57 kg)

2000 (Vratislav) - Michaela Vernerová (do 57 kg)

2001 (Paříž) - Radka Štusáková (do 63 kg)

2004 (Bukurešť) - Andrea Pažoutová (do 70 kg)

2011 (Istanbul) - Jaromír Ježek (do 73 kg)

Přehled vítězů ankety Judista roku:

1993 - Milan Saksa

1994 - Radka Štusáková

1995 - Petr Jákl a Michaela Vernerová

1996 - Radka Štusáková

1997 - Michaela Vernerová

1998 - Radka Štusáková

1999 - Michaela Vernerová

2000 - Michaela Vernerová

2001 - Radka Coufalová-Štusáková

2002 - Tomáš Mužík

2003 - Danuše Zdeňková

2004 - Andrea Pokorná-Pažoutová

2005 - Jiří Pokorný

2006 - Alena Eiglová

2007 - Jaromír Ježek

2008 - Lukáš Krpálek

2009 - Lukáš Krpálek

2010 - Lukáš Krpálek

2011 - Lukáš Krpálek

2012 - Lukáš Krpálek

37

KANOISTIKA

Martin Doktor

Přehled medailí z olympijských her:

Zlato:

1996 (Atlanta) - Martin Doktor (rychlostní C1 - 500 m)

1996 (Atlanta) - Martin Doktor (rychlostní C1 - 1000 m)

1996 (Atlanta) - Štěpánka Hilgertová (vodní slalom K1)

38

2000 (Sydney) - Štěpánka Hilgertová (vodní slalom K1)

Stříbro:

1996 (Atlanta) - Lukáš Pollert (vodní slalom C1)

1996 (Atlanta) - Jiří Rohan, Miroslav Šimek (vodní slalom C2)

2008 (Peking) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (vodní slalom C2)

2012 (Londýn) - Vavřinec Hradilek (vodní slalom K1)

Bronz:

2000 (Sydney) - Marek Jiras, Tomáš Máder (vodní slalom C2)

2004 (Atény) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (vodní slalom C2)

2012 (Londýn) - Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba (rychlostní K4 - 1000

m)

Přehled medailí z mistrovství světa v rychlostní kanoistice:

Zlato:

1997 (Dartmouth) - Martin Doktor (C1 - 500 m)

1998 (Szeged) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

1998 (Szeged) - Petr Procházka, Tomáš Křivánek, Petr Fuksa, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2006 (Szeged) - Petr Procházka, Jiří Heller, Jan Břečka, Petr Fuksa (C4 - 200 m)

Stříbro:

1993 (Kodaň) - Pavel Bednář (C1 - 10.000 m)

1995 (Duisburg) - Martin Doktor (C1 - 500 m)

1995 (Duisburg) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

1995 (Duisburg) - Petr Procházka, Tomáš Křivánek, Roman Dittrich, Waldemar Fibigr (C4 -

200 m)

1997 (Dartmouth) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

1997 (Dartmouth) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

1998 (Szeged) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

1999 (Milán) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

1999 (Milán) - Martin Doktor (C1 - 500 m)

1999 (Milán) - Petr Procházka, Jan Břečka, Petr Fuksa, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2001 (Lucern) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

2001 (Lucern) - Petr Netušil, Petr Fuksa, Karel Kožíšek, Jan Břečka (C4 - 200 m)

2002 (Sevilla) - Petr Netušil, Petr Fuksa (C2 - 200 m)

2002 (Sevilla) - Jan Břečka, Petr Procházka, Karel Kožíšek, Petr Fuksa (C4 - 200 m)

2003 (Gainesville) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

2003 (Gainesville) - Petr Netušil, Petr Fuksa (C2 - 200 m)

2003 (Gainesville) - Petr Fuksa, Petr Netušil, Jan Břečka, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2005 (Záhřeb) - Petr Procházka, Petr Fuksa, Petr Netušil, Jan Břečka (C4 - 200 m)

2006 (Szeged) - Jana Blahová, Michala Mrůzková (K2 - 500 m)

2011 (Szeged) - Lukáš Koranda (C1 - 5000 m)

Bronz:

1993 (Kodaň) - Petr Procházka, Roman Dittrich, Waldemar Fibigr, Tomáš Křivánek (C4 -

500 m)

1994 (Mexico City) - Petr Procházka, Tomáš Křivánek, Roman Dittrich, Waldemar Fibigr

(C4 - 200 m)

1997 (Dartmouth) - Petr Fuksa, Pavel Bednář (C2 - 200 m)

39

1997 (Dartmouth) - Petr Procházka, Tomáš Křivánek, Pavel Bednář, Petr Fuksa (C4 - 200 m)

1998 (Szeged) - Martin Doktor, Petr Netušil, Jan Machač, Viktor Jiráský (C4 - 1000 m)

1999 (Milán) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

2003 (Gainesville) - Martin Doktor (C1 - 500 m)

2006 (Szeged) - Michala Mrůzková (K1 - 1000 m)

2010 (Poznaň) - Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel, Jan Štěrba (K4 - 1000 m)

Přehled medailí z mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice:

Zlato:

1997 (Plovdiv) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

1999 (Záhřeb) - Petr Procházka, Jan Břečka, Petr Fuksa, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2000 (Poznaň) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

2000 (Poznaň) - Petr Procházka, Jan Břečka, Petr Fuksa, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2001 (Milán) - Petr Procházka, Jan Břečka, Petr Fuksa, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2004 (Poznaň) - Petr Fuksa, Petr Netušil (C2 - 200 m)

2004 (Poznaň) - Petr Netušil, Petr Fuksa, Jan Břečka, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2005 (Poznaň) - Petr Procházka, Petr Fuksa, Petr Netušil, Jan Břečka (C4 - 200 m)

2012 (Záhřeb) - Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (C2 - 500 m)

Stříbro:

1997 (Plovdiv) - Martin Doktor (C1 - 500 m)

1999 (Záhřeb) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

1999 (Záhřeb) - Martin Doktor (C1 - 500 m)

1999 (Záhřeb) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

2000 (Poznaň) - Petr Procházka, Pavel Břečka (C2 - 200 m)

2000 (Poznaň) - Radek Záruba, Pavel Holubář (K2 - 500 m)

2002 (Sevilla) - Petr Fuksa, Petr Netušil (C2 - 200 m)

2005 (Poznaň) - Filip Šváb, Pavel Holubář, Svatopluk Baťka, Jan Štěrba (K4 - 200 m)

2006 (Račice) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

2006 (Račice) - Svatopluk Baťka, Jan Štěrba, Pavel Holubář, Filip Šváb (K4 - 200 m)

2012 (Záhřeb) - Martin Fuksa (C1, 500 m)

2012 (Záhřeb) - Josef Dostál (K1, 500 m)

Bronz:

1997 (Plovdiv) - Petr Procházka, Petr Fuksa, Tomáš Křivánek, Pavel Bednář (C4 - 200 m)

1999 (Záhřeb) - Pavel Hottmar (K1 - 200 m)

1999 (Záhřeb) - Petr Procházka, Pavel Břečka (C2 - 200 m)

1999 (Záhřeb) - Petr Fuksa, Petr Netušil, Viktor Jiráský, Jan Machač (C4 - 500 m)

1999 (Záhřeb) - Šárka Borkovcová, Kateřina Hluchá, Barbora Futerová, Milena Pergnerová

(K4 - 200 m)

2000 (Poznaň) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

2000 (Poznaň) - Jan Macháč, Viktor Jiráský, Petr Fuksa, Petr Netušil (C4 - 1000 m)

2001 (Milán) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

2001 (Milán) - Pavel Hottmar (K1 - 200 m)

2002 (Sevilla) - Martin Doktor (C1 - 500 m)

2002 (Sevilla) - Petr Procházka, Petr Fuksa, Jan Břečka, Karel Kožíšek (C4 - 200 m)

2004 (Poznaň) - Martin Doktor (C1 - 200 m)

2004 (Poznaň) - Martin Doktor (C1 - 1000 m)

2005 (Poznaň) - Michala Strnadová (K1 - 1000 m)

2009 (Brandenburg) - Filip Šváb (K1 - 200 m)

40

2009 (Brandenburg) - Ondřej Horský, Jan Souček, Jan Andrlík, Jan Štěrba (K4 - 1000 m)

2010 (Trasona) - Daniel Havel, Ondřej Horský, Jan Souček, Jan Štěrba (K4 - 1000 m)

2011 (Bělehrad) - Lukáš Koranda (C1 - 5000 m)

Přehled medailí z mistrovství světa ve vodním slalomu:

Zlato:

1993 (Mezzana) - Miroslav Šimek, Jiří Rohan (C2)

1993 (Mezzana) - Marek Jiras-Tomáš Máder, Petr Štercl-Pavel Štercl, Miroslav Šimek-Jiří

Rohan (3xC2)

1995 (Nottingham) - Miroslav Šimek-Jiří Rohan, Petr Štercl-Pavel Štercl, JaroslavPospíšil

Jaroslav Pollert (3xC2)

1999 (Seu d’Urgell) - Marek Jiras, Tomáš Máder (C2)

1999 (Seu d’Urgell) - Marek Jiras-Tomáš Máder, Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Jaroslav

Pospíšil-Jaroslav Pollert (3xC2)

1999 (Seu d’Urgell) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2002 (Bourg Saint Maurice) - Přemysl Vlk, Jan Mašek, Stanislav Ježek (3xC1)

2003 (Augsburg) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2003 (Augsburg) - Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Jaroslav Pospíšil-Jaroslav Pollert, Marek

Jiras-Tomáš Máder (3xC2)

2003 (Augsburg) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Vanda Semerádová (3xK1)

2005 (Penrith) - Irena Pavelková, Marcela Sadilová, Štěpánka Hilgertová (3xK1)

2006 (Praha) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

2006 (Praha) - Marek Jiras-Tomáš Máder, Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, JaroslavPospíšil

Jaroslav Pollert (3xC2)

2007 (Foz Do Iguassu) - Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Marek Jiras-Tomáš Máder, Jaroslav

Pospíšil-David Mrůzek (3xC2)

2009 (Seu d'Urgell) - Vavřinec Hradilek, Ivan Pišvejc, Michal Buchtel (3xK1)

2010 (Tacen) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marie Řihošková (3xK1)

2011 (Seu d'Urgell) - Kateřina Hošková (C1)

Stříbro:

1997 (Tres Coroas) - Lukáš Pollert (C1)

1997 (Tres Coroas) - Miroslav Šimek-Jiří Rohan, Petr Štercl-Pavel Štercl, Marek Jiras-Tomáš

Máder (3xC2)

1997 (Tres Coroas) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2002 (Bourg Saint Maurice) - Marie Řihošková, Marcela Sadilová, Irena Pavelková (3xK1)

2003 (Augsburg) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

2006 (Praha) - Stanislav Ježek, Jan Mašek, Tomáš Indruch (3xC1)

2006 (Praha) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marie Řihošková (3xK1)

2007 (Foz Do Iguassu) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marcela Sadilová (3xK1)

2010 (Tacen) - Vavřinec Hradilek (K1)

2010 (Tacen) - Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Tomáš Koplík-Jakub Vrzáň, LukášPřinda

Jan Havlíček (3xC2)

2011 (Seu d'Urgell) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Kateřina Kudějová (3xK1)

Bronz:

1993 (Mezzana) - Vojtěch Bareš, Pavel Přindiš, Luboš Hilgert (3xK1)

1995 (Nottingham) - Jiří Prskavec (K1)

1997 (Tres Coroas) - Miroslav Šimek, Jiří Rohan (C2)

1999 (Seu d’Urgell) - Tomáš Kobes, Jiří Prskavec, Vojtěch Bareš (3xK1)

41

2002 (Bourg Saint Maurice) - Ivan Pišvejc (K1)

2002 (Bourg Saint Maurice) - Marek Jiras, Tomáš Máder (C2)

2003 (Augsburg) - Stanislav Ježek, Tomáš Indruch, Jan Mašek (3xC1)

2005 (Penrith) - Tomáš Indruch, Jan Mašek, Stanislav Ježek (3xC1)

2006 (Praha) - Stanislav Ježek (C1)

2007 (Foz Do Iguassu) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2007 (Foz Do Iguassu) - Ivan Pišvejc, Vavřinec Hradilek, Luboš Hilgert (3xK1)

2007 (Foz Do Iguassu) - Stanislav Ježek, Tomáš Indruch, Jan Mašek (3xC1)

2010 (Tacen) - Stanislav Ježek, Jan Mašek, Michal Jáně (3xC1)

2011 (Seu d'Urgell) - Stanislav Ježek, Tomáš Indruch, Vítězslav Gebas (3xC1)

Štěpánka Hilgertová

42

Přehled medailí z mistrovství Evropy ve vodním slalomu:

Zlato:

1996 (Augsburg) - Marcela Sadilová (K1)

1996 (Augsburg) - Štěpánka Hilgertová, Marcela Sadilová, Irena Pavelková (3xK1)

1998 (Roudnice nad Labem) - David Jančar (C1)

1998 (Roudnice nad Labem) - Petr Štercl-Pavel Štercl, Jaroslav Pospíšil-Jaroslav Pollert,

Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek (3xC2)

1998 (Roudnice nad Labem) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marcela Sadilová

(3xK1)

2000 (Mezzana) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2002 (Bratislava) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marie Řihošková (3xK1)

2004 (Skopje) - Tomáš Indruch (C1)

2004 (Skopje) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

2004 (Skopje) - Tomáš Indruch, Jan Mašek, Ondřej Pinkava (3xC1)

2004 (Skopje) - Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Jaroslav Pospíšil-Jaroslav Pollert, Marek

Jiras-Tomáš Máder (3xC2)

2004 (Skopje) - Irena Pavelková, Marcela Sadilová, Marie Řihošková (3xK1)

2005 (Tacen) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

2008 (Krakov) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2009 (Nottingham) - Stanislav Ježek, Jan Mašek, Tomáš Indruch (3xC1)

2009 (Nottingham) - Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Marek Jiras-Tomáš Máder, Jaroslav

Pospíšil-David Mrůzek (3xC2)

2010 (Bratislava) - Tomáš Koplík-Jakub Vrzáň, Lukáš Přinda-Jan Havlíček, JaroslavVolf

Ondřej Štěpánek (3xC2)

2011 (Seu d’Urgell) - Lukáš Přinda-Jan Havlíček, Tomáš Koplík-Jakub Vrzáň, Václav

Hradilek-Štěpán Sehnal (3xC2)

2011 (Seu d’Urgell) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Kateřina Kudějová (3xK1)

2012 (Augsburg) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

Stříbro:

1996 (Augsburg) - Miroslav Šimek, Jiří Rohan (C2)

1996 (Augsburg) - Lukáš Pollert, David Jančar, Pavel Janda (3xC1)

1996 (Augsburg) - Štěpánka Hilgertová (K1)

1998 (Roudnice nad Labem) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

1998 (Roudnice nad Labem) - Ondřej Raab, Jiří Prskavec, Vojtěch Bareš (3xK1)

1998 (Roudnice nad Labem) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2000 (Mezzana) - Přemysl Vlk, Lukáš Pollert, Tomáš Indruch (3xC1)

2000 (Mezzana) - Marcela Sadilová, Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková (3xK1)

2002 (Bratislava) - Marek Jiras, Tomáš Máder (C2)

2002 (Bratislava) - Ondřej Raab, Ivan Pišvejc, Tomáš Kobes (3xK1)

2002 (Bratislava) - Irena Pavelková (K1)

2005 (Tacen) - Marek Jiras, Tomáš Máder (C2)

2005 (Tacen) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2006 (L’Argentiere la Bessée) - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Marie Řihošková

(3xK1)

2007 (Liptovský Mikuláš) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

2007 (Liptovský Mikuláš) - Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Marek Jiras-Tomáš Máder,

Jarsoslav Pospíšil-David Mrůzek (3xC2)

2008 (Krakov) - Stanislav Ježek (C1)

43

2008 (Krakov) - Marie Řihošková (K1)

2010 (Bratislava) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

2010 (Bratislava) - Jan Mašek, Michal Jáně, Stanislav Ježek (3xC1)

2012 (Augsburg) - Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Ondřej Karlovský-Jakub Jáně, Jonáš

Kašpar-Marek Šindler (3xC2)

Bronz:

1998 (Roudnice nad Labem) - Lukáš Pollert (C1)

2000 (Mezzana) - Lukáš Pollert (C1)

2000 (Mezzana) - Marek Jiras-Tomáš Máder, Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek, Jaroslav

Pospíšil-Jaroslav Pollert (3xC2)

2000 (Mezzana) - Irena Pavelková (K1)

2002 (Bratislava) - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2)

2002 (Bratislava) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2004 (Skopje) - Irena Pavelková (K1)

2004 (Skopje) - Ivan Pišvejc, Tomáš Kobes, Lukáš Kubričan (3xK1)

2005 (Tacen) - Stanislav Ježek, Jan Mašek, Tomáš Indruch (3xC1)

2005 (Tacen) - Irena Pavelková (K1)

2006 (L’Argentiere la Bessée) - Tomáš Indruch (C1)

2006 (L’Argentiere la Bessée) - Tomáš Indruch, Jan Mašek, Stanislav Ježek (3xC1)

2006 (L’Argentiere la Bessée) - Marek Jiras-Tomáš Máder, Jaroslav Volf-Ondřej Štěpánek,

Jaroslav Pospíšil-Jaroslav Pollert (3xC2)

2007 (Liptovský Mikuláš) - Štěpánka Hilgertová (K1)

2008 (Krakov) - Irena Pavelková (K1)

2010 (Bratislava) - Vavřinec Hradilek (K1)

2011 (Seu d’Urgell) - Jiří Prskavec ml. (K1)

2011 (Seu d’Urgell) - Stanislav Ježek, Tomáš Indruch, Vítězslav Gebas (3xC1)

Jaroslav Volf (vpředu) a Ondřej Štěpánek

44

Přehled vítězů ankety Kanoista roku:

2001 - Štěpánka Hilgertová

2002 - Michala Strnadová

2003 - Štěpánka Hilgertová

2004 - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek

2005 - Michala Strnadová-Mrůzková

2006 - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek

2007 - Michala Strnadová-Mrůzková

2008 - Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek

2009 - Vavřinec Hradilek

2010 - Vavřinec Hradilek

2011 - Kamil Mrůzek

2012 - Vavřinec Hradilek

KRASOBRUSLENÍ

Radka Kovaříková a René Novotný

45

Přehled medailí z olympijských her:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství světa:

Zlato:

1995 (Birmingham) - Radka Kovaříková, René Novotný (sportovní dvojice)

Stříbro:

nikdo

Bronz:

nikdo

Přehled medailí z mistrovství Evropy:

Zlato:

2008 (Záhřeb) - Tomáš Verner

Stříbro:

1995 (Dortmund) - Radka Kovaříková, René Novotný (sportovní dvojice)

2007 (Varšava) - Tomáš Verner

Bronz:

2011 (Bern) - Tomáš Verner

LEDNÍ HOKEJ

Vítězný tým z OH 1998

46

Přehled medailí z olympijských her:

Zlato:

1998 (Nagano) - Dominik Hašek, Roman Čechmánek, Milan Hnilička, Roman Hamrlík,

František Kučera, Libor Procházka, Petr Svoboda, Jiří Šlégr, Richard Šmehlík, Jaroslav

Špaček, Josef Beránek, Jan Čaloun, Jiří Dopita, Milan Hejduk, Jaromír Jágr, Robert Lang,

David Moravec, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert Reichel, Martin Ručinský, Vladimír

Růžička, Martin Straka, trenéři Ivan Hlinka a Slavomír Lener

Stříbro:

nikdo

Bronz:

2006 (Turín) - Dominik Hašek, Tomáš Vokoun, Milan Hnilička, Dušan Salfický, Pavel

Kubina, Tomáš Kaberle, Marek Malík, Jaroslav Špaček, Filip Kuba, František Kaberle,

Marek Židlický, Jaromír Jágr, Václav Prospal, Martin Straka, Milan Hejduk, Robert Lang,

Martin Ručinský, Martin Erat, David Výborný, Jan Bulis, Aleš Hemský, Aleš Kotalík,

Rostislav Olesz, Petr Čajánek, Patrik Eliáš, trenér Alois Hadamczik

Přehled medailí z mistrovství světa:

Zlato:

1996 (Rakousko) - Roman Turek, Roman Čechmánek, Petr Franěk, František Kaberle,

Drahomír Kadlec, Stanislav Neckář, Antonín Stavjaňa, Michal Sýkora, Jiří Veber, Jiří

Vykoukal, Radek Bělohlav, Radek Bonk, Jiří Dopita, Jiří Kučera, Robert Kysela, Robert

Lang, Roman Meluzín, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert Reichel, Viktor Ujčík, Otakar

Vejvoda, David Výborný, trenér Luděk Bukač

1999 (Norsko) - Roman Čechmánek, Milan Hnilička, Martin Prusek, František Kučera,

Ladislav Benýšek, Libor Procházka, František Kaberle, Jiří Vykoukal, Pavel Kubina, Jaroslav

Špaček, Jan Hlaváč, David Výborný, Pavel Patera, Martin Procházka, Viktor Ujčík, David

Moravec, Roman Meluzín, Tomáš Kucharčík, Tomáš Vlasák, Roman Šimíček, Jan Čaloun,

Radek Dvořák, Martin Ručinský, Petr Sýkora, trenér Ivan Hlinka

2000 (Rusko) - Roman Čechmánek, Dušan Salfický, Vladimír Hudáček, Petr Buzek,

František Kučera, Ladislav Benýšek, Radek Martínek, František Kaberle, Michal Sýkora,

Martin Štěpánek, Michal Broš, David Výborný, Pavel Patera, Václav Prospal, Martin

Špaňhel, Martin Havlát, Petr Čajánek, Jan Tomajko, Martin Procházka, Robert Reichel,

Václav Varaďa, Tomáš Vlasák, Jiří Dopita, trenér Josef Augusta

2001 (Německo) - Milan Hnilička, Dušan Salfický, Vladimír Hudáček, Martin Richter,

Jaroslav Špaček, Radek Martínek, Filip Kuba, František Kaberle, Pavel Kubina, Karel Pilař,

David Výborný, Pavel Patera, Viktor Ujčík, Petr Čajánek, Jaroslav Hlinka, Radek Dvořák,

Martin Procházka, Robert Reichel, David Moravec, Tomáš Vlasák, Martin Ručinský, Jiří

Dopita, Jan Tomajko, trenér Josef Augusta

2005 (Rakousko) - Tomáš Vokoun, Milan Hnilička, Adam Svoboda, Jiří Šlégr, Tomáš

Kaberle, Pavel Kubina, Jaroslav Špaček, Marek Židlický, Jiří Fischer, František Kaberle, Jan

Hejda, Jaromír Jágr, Petr Čajánek, Martin Ručinský, Radek Dvořák, Václav Prospal, Martin

Straka, Aleš Hemský, David Výborný, Jan Hlaváč, Petr Sýkora, Josef Vašíček, Václav

Varaďa, Petr Průcha, Radim Vrbata, trenér Vladimír Růžička

2010 (Německo) - Tomáš Vokoun, Ondřej Pavelec, Jakub Štěpánek, Michal Rozsíval, Tomáš

Mojžíš, Ondřej Němec, Petr Čáslava, Miroslav Blaťák, Karel Rachůnek, Petr Gřegořek,

Michal Barinka, Filip Novák, Jaromír Jágr, Petr Vampola, Jakub Klepiš, Jakub Voráček, Jan

47

Marek, Tomáš Rolinek, Lukáš Kašpar, Roman Červenka, Jiří Novotný, Marek Kvapil, Petr

Koukal, Petr Hubáček, Martin Růžička, trenér Vladimír Růžička

Vítězný tým z MS 2010

Stříbro:

2006 (Lotyšsko) - Milan Hnilička, Adam Svoboda, Tomáš Pöpperle, Zbyněk Michálek,

Tomáš Kaberle, Lukáš Krajíček, Jan Hejda, Martin Richter, Martin Škoula, Miroslav Blaťák,

Zdeněk Kutlák, Martin Erat, David Výborný, Jan Hlaváč, Petr Tenkrát, Patrik Štefan, Jan

Bulis, Jaroslav Balaštík, Jaroslav Hlinka, Petr Hubáček, Zbyněk Irgl, Tomáš Plekanec,

Tomáš Rolinek, Jaroslav Bednář, Ivo Prorok, trenér Alois Hadamczik

Bronz:

1993 (Německo) - Petr Bříza, Roman Turek, Leo Gudas, Miloš Holaň, Drahomír Kadlec,

Bedřich Ščerban, Antonín Stavjaňa, Miloslav Hořava, Aleš Flašar, Petr Rosol, Kamil Kašťák,

Richard Žemlička, Jiří Kučera, Jan Čaloun, Petr Hrbek, Tomáš Kapusta, Otakar Janecký,

Roman Horák, Martin Hosták, Radek Ťoupal, Jiří Doležal, Josef Beránek, trenér Ivan Hlinka

1997 (Finsko) - Roman Čechmánek, Milan Hnilička, Martin Prusek, Ladislav Benýšek,

František Kaberle, Vlastimil Kroupa, Libor Procházka, Jiří Šlégr, Jiří Veber, Jiří Vykoukal,

Jiří Dopita, Ondřej Kratěna, Robert Lang, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert Reichel,

Roman Šimíček, Viktor Ujčík, Rostislav Vlach, Vladimír Vůjtek, David Výborný, Richard

Žemlička, David Moravec, trenéři Ivan Hlinka a Slavomír Lener

1998 (Švýcarsko) - Roman Čechmánek, Milan Hnilička, Martin Prusek, Zdeněk Orct, Václav

Burda, František Kaberle, Robert Kántor, František Kučera, Libor Procházka, Jiří Veber, Jiří

Vykoukal, Jiří Šlégr, Josef Beránek, Radek Bělohlav, Jiří Dopita, Milan Hejduk, Jan Hlaváč,

Marian Kacíř, Ladislav Lubina, David Moravec, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert

Reichel, David Výborný, Petr Sýkora, Patrik Eliáš, trenéři Ivan Hlinka a Slavomír Lener

2011 (Slovensko) - Ondřej Pavelec, Jakub Štěpánek, Jakub Kovář, Zbyněk Michálek, Marek

Židlický, Karel Rachůnek, Radek Martínek, Lukáš Krajíček, Petr Čáslava, Martin Škoula,

Ondřej Němec, Jaromír Jágr, Roman Červenka, Tomáš Plekanec, Patrik Eliáš, Milan

Michálek, Martin Havlát, Michael Frolík, Jakub Voráček, Jan Marek, Tomáš Rolinek, Petr

Průcha, Jiří Novotný, Petr Hubáček, Petr Vampola, trenér Alois Hadamczik

48

2012 (Finsko a Švédsko) - Jakub Kovář, Jakub Štěpánek, Petr Mrázek, Miroslav Blaťák,

Jakub Nakládal, Jakub Krejčík, Petr Čáslava, Ondřej Němec, Lukáš Krajíček, Tomáš Mojžíš,

Zdeněk Kutlák, Lukáš Kašpar, Jiří Novotný, Petr Koukal, Petr Nedvěd, Michal Vondrka, Petr

Tenkrát, Jakub Petružálek, Petr Průcha, Tomáš Plekanec, Aleš Hemský, Michael Frolík,

David Krejčí, Milan Michálek, Martin Erat, trenér Alois Hadamczik

Přehled vítězů Stanleyova poháru:

1995 - Robert Holík (New Jersey Devils)

1999 - Roman Turek (Dallas Stars)

2000 - Patrik Eliáš, Petr Sýkora (New Jersey Devils)

2001 - Milan Hejduk, Martin Škoula (Colorado Avalanche)

2002 - Dominik Hašek, Jiří Fischer, Jiří Šlégr (Detroit Red Wings)

2003 - Patrik Eliáš, Richard Šmehlík (New Jersey Devils)

2004 - Pavel Kubina, Stanislav Neckář (Tampa Bay Lightning)

2006 - František Kaberle, Josef Vašíček (Carolina Hurricanes)

2008 - Dominik Hašek, Jiří Hudler (Detroit Red Wings)

2009 - Petr Sýkora (Pittsburgh Penguins)

2011 - David Krejčí, Tomáš Kaberle (Boston Bruins)

49

Dominik Hašek

Přehled vítězů evropských pohárových soutěží:

PMEZ/Super Six/Liga mistrů:

1994 - Otakar Janecký (Jokerit Helsinky)

1995 - Otakar Janecký (Jokerit Helsinky)

2005 - Jaromír Jágr, Jaroslav Bednář (Avangard Omsk)

2006 - Pavel Rosa, Václav Pletka (Dynamo Moskva)

2007 - Jan Novák (Ak Bars Kazaň)

2008 - Jan Marek, Jaroslav Kudrna (Metallurg Magnitogorsk)

Přehled vítězů ankety Zlatá hokejka:

1993 - Miloš Holaň

1994 - Roman Turek

1995 - Jaromír Jágr

50

1996 - Jaromír Jágr

1997 - Dominik Hašek

1998 - Dominik Hašek

1999 - Jaromír Jágr

2000 - Jaromír Jágr

2001 - Jiří Dopita

2002 - Jaromír Jágr

2003 - Milan Hejduk

2004 - Robert Lang

2005 - Jaromír Jágr

2006 - Jaromír Jágr

2007 - Jaromír Jágr

2008 - Jaromír Jágr

2009 - Patrik Eliáš

2010 - Tomáš Vokoun

2011 - Jaromír Jágr

2012 - Patrik Eliáš

51

Jaromír Jágr

52

LYŽOVÁNÍ

Kateřina Neumannová

Přehled medailí z olympijských her:

Zlato:

2002 (Salt Lake City) - Aleš Valenta (akrobatické



       
Knihkupectví Knihy.ABZ.cz - online prodej | ABZ Knihy, a.s.
ABZ knihy, a.s.
 
 
 

Knihy.ABZ.cz - knihkupectví online -  © 2004-2018 - ABZ ABZ knihy, a.s. TOPlist